در خصوص خودرویی ها شاهد آن بودیم که ایران خودرو قیمت 4 محصول خود را افزایش داد و بعد از تایید و تکذیب های بسیار گویا این بار شاهد قطعی شدن افزایش قیمت خودرو هستیم. این قیمت همانطور که انتظارش را می رفت بر اساس 5 درصد زیر قیمت بازار تعیین می شود که می تواند خبر بسیار خوبی برای گروه خودرویی باشد.

هفته گذشته شاهد برگشت بازار از محدوده ۱۵۹۰۰۰ بودیم. افت بیش از حد و بدون منطق قیمت ها که باعث جذاب شدن سهم ها شده بود به همراه رشد بازارهای جهانی سبب شد تا بازار به مسیر صعودی باز گردد؛ در این بین گروه پالایشی که بیشترین افت قیمتی را تجربه کرده بود به واسطه بالا رفتن قیمت نفت بیش از سایر گروه ها مورد توجه قرار گرفت.

گروه خودرویی نیز به واسطه جدی تر شدن بحث افزایش قیمت خودرو با افزایش تقاضا و صف خرید سهم هایی همچون خساپا و خودرو همراه شد. اما در گروه بانکی ادامه یافتن ابهام در خصوص نرخ تسعیر ارز دارایی های این موسسات باعث شد تا هفته چندان پرفروغی را سپری نکند.

گروه سرب و روی نیز از جمله گروه هایی بودند که در هفته گذشته خوش درخشیدند به طوری که رشد بازارهای جهانی در کنار پتانسیل خوب سودآوری این شرکت ها باعث شد تا رشد خوبی را در شرکت های این گروه شاهد باشیم.

در سوی دیگر و در خصوص خودرویی ها شاهد آن بودیم که ایران خودرو قیمت ۴ محصول خود را افزایش داد و بعد از تایید و تکذیب های بسیار گویا این بار شاهد قطعی شدن افزایش قیمت خودرو هستیم. این قیمت همانطور که انتظارش را می رفت بر اساس ۵ درصد زیر قیمت بازار تعیین می شود که می تواند خبر بسیار خوبی برای گروه خودرویی باشد.

در کدال کگل در گزارش ۶ ماهه حسابرسی شده به ازای هر سهم ۴۸۱ ریال سود محقق کرد که نسبت به گزارش حسابرسی نشده رشد ۳ درصدی را تجربه کرده است که علت اصلی آن به دلیل سایر درآمدهای عملیاتی است.

ذوب نیز در گزارش حسابرسی شده ۷۰ ریال محقق کرد که نبت به گزارش قبلی خود افت ۷ درصدی را نشان می دهد که علت اصلی افت سود بالا رفتن هزینه هالی عملیاتی در گزارش حسابرسی شده است.

فملی نیز رشد ۴ درصدی را در گزارش حسابرسی شده نسبت به گزارش حسابرسی نشده تجربه کرد که علت اصلی آن افزایش سایر درآمدهای عملیاتی است.

روی و مس نیز وضعیت با ثباتی داشتند به طوری در پایان هفته گذشته هر تن روی در محدوده ۲۵۹۵ دلار و هر تن مس در محدوده ۶۱۵۰ دلار معامله شدند. اما نفت به واسطه نشست سران اوپک و نوپک و تصیم گیری در خصوص کاهش تولید توانست رشد خوبی را تجربه کند و در نهایت با قیمت ۶۱٫۳ دلار در هر بشکه در هفته گذشته به کار خود پایان داد.

روی هم رفته با توجه به خبرهای گفته شده، در بازار امروز به نظر می رسد گروه خودرویی، پالایشی و شرکت های فعال در زمینه سرب و روی بیش از سایر شرکت ها در کانون توجه سهامداران قرار داشته باشد.