رئیس کارخانه پلی اکریل ایران از راه اندازه کارخانه پلی اکریلیک ۲ تا اواخر مهرماه خبر داد.

به گزارش کدال بورس امروز، علی شفیعی پور با اعلام این خبر در خصوص شرایط تولید کارخانجات پلی استر و اکریلیک و همچنین وضعیت تامین مواد اولیه مورد نیاز هر دو کارخانه گفت: کارخانه نخ پلی استر اکنون ۵ ماشین از ۶ ماشین تولید نخ پلی استر در حداکثر ظرفیت قابل دسترس در حال فعالیت هستند و نخ‌های ۱۸۰ ۲۸۰۰، ۵۶۰ دینکس تولید می کنند. تنها ماشین غیرفعال نیز به علت نبود امکان تامین چیپس پلی استر در مدار تولید قرار نگرفته است.

وی افزود: کارخانه الیاف پلی استر هم اکنون در بالاتر از ۹۰ درصد ظرفیت قابل دسترس در حال فعالیت بوده و الیاف پلی استر ۱/۴ دیتکس با طول برش‌های مختلف تولید می‌کند.

۶۰۰ تن اکریلونیتریل برای خرید و فروش موجود است

رئیس کارخانه پلی اکریل ایران توضیح داد: در کارخانه اکریلیک ۲ حدودا ۶۰۰ تن اکریلونیتریل در مخازن کارخانه موجود است و قابلیت خرید و حمل حدودا ۵۰۰ تن دیگر نیز طی هفته آتی میسر است.

شفیعی پور تصریح کرد: مطابق اطلاعات واصله از شرکت آپکو در رابطه با قرارداد منعقده ما بین کارخانه پلی اکریل و شرکت مذکور، مقدار ۱۵۰۰ تن اکریلونیتریل ثبت سفارش و در حال حمل است  و با عنایت به تامین حدودا ۲ تن ماده کمکی ADN  و اظهار آن در گمرک اصفهان، پیش‌بینی می‌شود راه‌اندازی کارخانه اکریلیک ۲ در روز مهرماه ۹۹ انجام پذیرد.

شایان ذکر است علی لاجوردی، رئیس هیئت مدیره «شپلی»، در خصوص نوسانات قیمت سهام این شرکت گفت: تا زمان آخرین گزارش‌ها و صورت‌های مالی منتشر شده منتهی به ۳۱ خردادماه ۹۹ رویداد با اهمیتی رخ نداده است.

  • منبع خبر : کدال