در نگاه اول برای جلوگیری از برخی سفته بازی و قیمت های عجیب در سهم ها شکل گرفته است ولی باید گفت در موارد این چنینی سازمان بورس به جای این که به نوعی شرکت ها را جریمه کند و یا انها را مجبور به ثبت سریعتر افزایش سرمایه نماید سهام اران را جریمه کرده و به حبس دارایی و سهام آنها منجر می شود.

نوید خاندوزی،مدیر سرمایه گذاری بیمه کوثر در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد: طی روز های گذشته خبرهایی از یک دستورالعمل منتشر شده است که در ان اشاره شده شرکت ها تا قبل از ثبت سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها قادر به بازگشایی نماد نیستند.

وی افزود:این تصمیم در نگاه اول برای جلوگیری از برخی سفته بازی و قیمت های عجیب در سهم ها شکل گرفته است ولی باید گفت در موارد این چنینی سازمان بورس به جای این که به نوعی شرکت ها را جریمه کند و یا انها را مجبور به ثبت سریعتر افزایش سرمایه نماید سهامداران را جریمه کرده و به حبس دارایی و سهام آنها منجر می شود.

مدیر سرمایه گذاری بیمه کوثر خاطرنشان کرد:نتیجه این امر این می شود که شرکتی ممکن است افزایش سرمایه دهد و به هر دلیلی از مشکلات ثبتی گرفته تا مالیاتی نتواند در اداره ثبت شرکت ها افزایش سرمایه را ثبت نماید، در این حالت جریمه این کم کاری در شرکت را سهامداران پرداخت می کنند. این اتفاقی است که منزقی نخواهد بود و منجر به بحران ها و مشکلات بیشتری می شود .

خاندوزی در انتها اشاره کرد: سازمان بورس هم البته به نوعی حق دارد در مورد سفته بازی روی سهم های این چنینی حساس باشد ولی این نوع رفتار منجر به بیشتر شدن مشکلات خواهد شد و نارضایتی های جدی را به همراه می اورد .به نظر در بازاری که با ذره بین باید به دنبال جذابیت های سهم ها و شرکت ها گشت این دست بخشنامه ها کمی بداخلاقی و کج خلقی به بازار است .

بیشتر بخوانید:  افزایش سرمایه ۵ درصدی در همکاران سیستم