قائم‌مقام و عضو هیئت عامل ایمیدرو از ایجاد شرکت توسعه ظرفیت تولید فولاد در منطقه ویژه خلیج‌فارس با ظرفیت 10 میلیون تن خبر داد و گفت: این شرکت با حضور شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی تشکیل شده است.

به گزارش بورس امروز، عباس نعیمی در اولین نشست پایش طرح ۱۰ میلیون تنی فولاد در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، پس از ارائه گزارش مشاور طرح جامع فولاد تصریح کرد: شرکت فوق با سرمایه‌گذاری گل گهر، صبا فولاد خلیج‌فارس، فولاد قشم، فولاد هرمزگان، گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش و ایمیدرو فعالیت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه سهم آورده ایمیدرو در قالب زمین پروژه ارائه می‌شود، گفت: سهم هر یک از شرکا در این پروژه نیز مشخص شده است.

۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج‌فارس

این عضو هیئت عامل ایمیدرو تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات مختلف و پیگیری‌های انجام شده،‌ اکنون موضوع شکل‌گیری چنین کنسرسیومی برطرف شده و با نهایی شدن انتخاب مشاور، در حال بررسی موارد مربوط به اقدامات زودهنگام پروژه (Early Work) هستیم.

نعیمی با یادآوری اینکه هم اینک ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج‌فارس ۴ میلیون است، گفت: طبق طرح کلانی که پیش رو داریم ۶ میلیون تن ظرفیت جدید تولید در این منطقه ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تشکیل شرکت سرمایه‌گذار پروژه فوق، از این پس شاهد یکپارچگی و همسویی بیشتر در سیاست‌های توسعه فولاد در منطقه ویژه خلیج‌فارس می‌شویم، اظهار داشت: در حال حاضر دغدغه ما انتخاب نوع محصولی است که در این پروژه تولید خواهد شد به‌گونه‌ای که بیشترین نفع و ارزش افزوده را برای صنعت فولاد و اقتصاد کشور داشته باشد.

نیمه آبان‌ماه مهلت ارائه گزارش نهایی محصول

قائم‌مقام ایمیدرو خطاب به مشاور طرح جامع فولاد گفت: تا نیمه آبان ماه، گزارش مربوط به گزینه نهایی محصول تولیدی ارائه شود.

نعیمی تاکید کرد: «نوع تکنولوژی» و «مقیاس تولید برابر با استانداردهای روز»، از مشخصه‌هایی است که ایمیدرو به عنوان راهبر و نهاد حاکمیتی خواهان آن است.

در این نشست، مجری طرح گزارشی از اقدامات انجام شده در مطالعات اهداف طرح، اخذ مجوزها،‌ دریافت پیشنهاد سرمایه‌گذاران و تعیین زمین مورد نیاز طرح ارائه کرد و به بحث و بررسی گذاشته شد. علاوه بر این گزینه‌های مربوط به نوع محصول تولیدی نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آتی جمع‌بندی نهایی ارائه شود.

  • منبع خبر : ایمیدرو