قائم‌مقام ایمیدرو از رونمایی ۳ طرح جامع فولاد به روز شده در حوزه زغال‌سنگ، سرب و روی در نیمه دوم امسال خبر داد.

به گزارش بورس امروز، عباس نعیمی با اعلام این خبر در نشست پایش طرح‌های جامع معدن و صنایع معدنی گفت: با توجه به لزوم چشم‌انداز روشن برای بخش معدن و صنایع معدنی، ایمیدرو تدوین طرح‌های جامع را اجرایی کرد.

وی افزود: طرح جامع فولاد با یک نسخه جدید و به روز شده که کلیات آن به تازگی با حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو به تصویب رسیده بود تا پایان مهر امسال رونمایی می شود.

مراحل نهایی طرح جامع سرب و روی

قائم‌مقام ایمیدرو با اشاره به طرح جامع سرب و روی تصریح کرد: این طرح مراحل نهایی تایید را گذرانده و قرار است در همایش «چشم‌انداز صنایع فلزات غیر آهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار» رونمایی شود.

نعیمی ادامه داد: برای طرح جامع زغال‌سنگ نیز کل اطلاعات مربوط به این معادن آماده و در قالب طرح تدوین شده و به عنوان سند به ۴ استان دارای معادن زغال‌سنگ ابلاغ شده است.

به گفته وی، برنامه رونمایی از این طرح پس از برگزاری جلسه و تایید نهایی مسئولان ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان مهرماه انجام می شود.

طرح جامع طلا مهر ۱۴۰۰ رونمایی می‌شود

قائم‌مقام ایمیدرو با اشاره به مراحل تدوین طرح جامع طلا گفت: مشاور تدوین این طرح انتخاب شده و در حال اجراست. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است طرح جامع طلا ۱۶ ماهه و در مهر ۱۴۰۰ نهایی شود.

نعیمی ادامه داد: طرح جامع آلومینیوم نیز با همکاری شرکت فولاد تکنیک و طی ۱۴ ماه تدوین خواهد شد. قرارداد تدوین طرح جامع مس نیز تا آبان امسال به مشاور طرح ابلاغ می شود.

بنا به این گزارش، مسئول طرح جامع فولاد، «شرکت ملی فولاد»، طرح جامع سرب و روی، «شرکت سرب و روی مهدی‌آباد»، طرح‌های جامع زغال‌سنگ، «شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران»، طرح جامع طلا «شرکت طلای موته» و طرح‌های جامع آلومینیوم و مس، مدیریت صنایع معدنی ایمیدرو است.

  • منبع خبر : ایمیدرو