مهلت پایانی وزارت راه و شهرسازی به متقاضیان مسکن ملی برای تکمیل و بارگذاری اطلاعات خود امروز (یکشنبه،٣٠ شهریور) پایان می‌یابد و ۵ هزار واحد مسکن ملی تا یک ماه آینده تحویل نخستین گروه از واجدان شرایط می‌شود.

به گزارش بورس امروز، این وزارتخانه با هدف افزایش سرعت معرفی متقاضیان واجد شرایط به پروژه‌های مسکن ملی، هفته گذشته تا ٣٠ شهریور را برای تکمیل ثبت‌نام متقاضیان در سامانه مسکن ملی، فرصت داد.

بر این اساس، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا پایان ساعت ٢۴ امروز فرصت دارند، با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تکمیل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز جهت احراز شرایط اقدام کنند که این مهلت قابل تمدید نیست.

وزارت راه در توضیح علت پایان مهلت تکمیل ثبت نام اعلام کرده بود؛ به منظور تعیین تکلیف وضعیت ثبت نام همه متقاضیان و انجام مراحل اتصال متقاضیان به پروژه‌های آغاز شده، این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، تا امروز، ۴۵ هزار متقاضی مسکن ملی نزد شعب بانک‌ها پول واریز کرده‌اند، ۷۰ هزار نفر نیز در بانک افتتاح حساب انجام دادند و ۴۶۰ هزار خانواده متقاضی نیز شناسایی و تایید شده‌اند که مراحل پایانی برای تشکیل پرونده را انجام می‌دهند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی هفته گذشته اعلام کرد که بیش از پنج هزار واحد مسکن ملی در حال آماده‌سازی است و به مردم تحویل داده می‌شود، البته مراسم افتتاح بعد از تحویل به متقاضیان پایان ماه محرم و صفر برگزار خواهد شد.

افرادی که پیش‌تر تایید شده‌اند اما تا پایان امروز مدارک خود را در سامانه اقدام ملی به آدرس Tem.mrud.ir بارگذاری نکرده و نزد بانک واریز وجه نداشتند، از این طرح حذف خواهند شد و با ایجاد ظرفیت جدید، نوبت به افرادی خواهد رسید که در صف ثبت نام بودند.

از زمان آغاز طرح اقدام ملی مسکن تاکنون ۷۷ هزار واحد زمین به صورت گروهی به واجدان شرایط واگذار شده که حدود ۴۷ هزار واحد از سوی سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌ها و ۳۱ هزار واحد نیز در شهرهای جدید است.

مقرر شده است تا از این ۷۷ هزار واحد، واحدهایی که قابلیت افتتاح دارند، توسط استان‌ها و شهرهای جدید به ستاد معرفی شوند. در حال حاضر، زمین ۳۸ هزار واحد دیگر نیز آماده شده که در مجموع ۱۱۵ هزار واحد برای ساخت مسکن به شکل گروهی آماده واگذاری است.