شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با انتشار اطلاعیه‌ای به سهامداران عدالت هشدار داد: فریب تبلیغات تلفن‌های مشاوره ای جعلی سهام عدالت را نخورند.

به گزارش بورس امروز، در اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) آمده است: متاسفانه برخی افراد سودجو با تبلیغات فراوان و با بهانه ارائه خدمات به سهامداران عدالت، اقدام به مشاوره تلفنی کرده‌اند.

در این ترفند جدید، شماره تلفنی به سهامداران عدالت پیامک می شود تا آنها را برای کسب مشاوره و مدیریت سهام به تماس با این شماره‌ها ترغیب کنند؛ اما هزینه سنگینی متوجه سهامداران می‌شود.

در اطلاعیه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی آمده است: شماره مرکز تماس این شرکت برای همه موارد مرتبط با سهامداران از جمله سهامداران عدالت، درگاه ذی نفعان بازار سرمایه و … شماره سراسری ۱۵۶۹ است. همچنین سهامداران سهام عدالت می ‌وانند برای مشاهده سبد سهام عدالت و ارزش آن به سامانه sahamedalat.ir و برای همه سهام خود در صورت ثبت نام در سجام به سامانه ddn.csdiran.com مراجعه کنند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: دیگر شماره تماس‌ها و آدرس‌های اینترنتی اعلامی از طریق پیامک، وب سایت‌ها و شبکه های اجتماعی درباره مشاهده سبد سهام و ارزش آن متعلق به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیست و کاربران ممکن است در تماس با این شماره‌ها متحمل هزینه‌های سنگین شوند.

همچنین سهامداران عدالتی که درباره نحوه فروش و یا آخرین وضع سفارش فروش خود، پرسش یا ابهامی دارند، می‌توانند با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند و مشکلات و پرسش‌های خود را با کارشناسان مرکز تماس دینفعان بازار سرمایه مطرح کنند.

  • منبع خبر : سمات