شرکت فرابورس ایران از انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان در فردا (دوشنبه ۳۱ شهریورماه) خبر داد.

به گزارش بورس امروز، شرکت فرابورس ایران طی اطلاعیه اعلام کرد: صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه، در نظر دارد اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان را با هدف حمایت از سهام مذکور منتشر کند. عرضه اوراق فوق از روز دوشنبه مورخ ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۹ در فرابورس ایران آغاز می‌شود.

دارایی پایه

براساس این اطلاعیه، نماد معاملاتی اوراق اختیار فروش تبعی این شرکت «ذوب تبعی ۹۹۱۲» و دارایی پایه آن سهامی ذوب‌آهن اصفهان «ذوب ۱» است. عرضه‌کننده این اوراق صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه بوده و کارگزار عرضه‌کننده آن «ایستگاه اختصاصی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه» است.

محدودیت‌های خرید

حداقل حجم عرضه روزانه این اوراق ۵۰۰ هزار ورقه و کل حجم عرضه شامل ۴۰ میلیون ورقه است. در نظر داشته باشید که محدودیت‌های خرید هر کد معاملاتی برای اشخاص حقیقی حداکثر ۲۰ هزار ورقه است و اشخاص حقوقی مجاز به خرید این اوراق نیستند.

دامنه نوسان

این اوراق دامنه نوسان ندارند. حداقل و حداکثر مقدار در هر سفارش (ورقه) از یک تا ۲۰ هزار ورقه است. قیمت اعمال ۷۳۳۰ ریال است. همینطور که اشاره شد دوره این معاملات از فردا آغاز می‌شود و در روز ۲۴ اسفند امسال سررسید می‌شود.

شرایط تسویه

خرید سهم توسط عرضه‌کننده به قیمت اعمال از دارنده اوراق اختیار فروش تبعی، پرداخت ما به التفاوت آخرین قیمت اعمال اعلامی توسط بورس و قیمت مبنای دارایی پایه در سررسید به صورت نقدی در صورت توافق طرفین از شرایط تسویه تعهدات این اوراق است.

براساس این اطلاعیه، این اوراق معاملات ثانویه نداشته و نحوه تعیین قیمت مبنای دارایی پایه آن شامل قیمت پایانی سهم پایه گرد شده به نزدیک‌ترین عدد صحیح است.

ساعت و روز‌های معاملاتی

ساعت و روز‌های معاملاتی این اوراق از شنبه تا چهارشنبه (به جر ایام تعطیل) از ساعت ۹ تا ۱۲ و نیم است و زمان‌بندی درخواست اعمال در سررسید و اعمال اوراق است.

  • منبع خبر : سنا

بیشتر بخوانید: اخبار نماد ذوب