رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: سازمان بورس پیشنهاد تشکیل شرکت‌های سهامی عام پروژه را داده است و ما در شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو نخستین شرکت سهامی عام پروژه را ایجاد کردیم که براساس آن، منابع مالی جامعه برای اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی و معدنی جمع می‌شود، اگر این اقدام در دیگر بنگاه‌ها انجام شود به رونق تولید و بازار سرمایه کمک می‌کند.

به گزارش بورس امروز، خداداد غریب‌پور در حاشیه نشست نمایندگان اتاق بازرگانی تهران  با اشاره به نشست دو روز پیش ایمیدرو و شرکت‌ها و صنایع معدنی با رئیس سازمان بورس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این نشست به تشکیل صندوق‌های بازارگردانی و الزام بنگاه‌ها به داشتن صندوق‌های بازارگردانی از سوی سازمان بورس منجر شد.

وی افزود: پس از این نشست صندوق‌هایی که بازارگردان داشتند فعالانه عمل کردند و در دیگر شرکت‌ها هم به ایجاد بازارگردان اقدام کرده‌ایم به گونه‌ای که در دو روز گذشته، بازار سرمایه به روند مثبت بازگشت و سهامداران خرد از این امر راضی هستند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ۶۰ میلیون سهامدار در بورس داریم که وظیفه ما حمایت از این سهامداران است و حمایت‌هایی که انجام شده همسو با سیاست‌های دولت بوده است.

غریب‌پور افزود: همچنین پیشنهاد شد دیگرشرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ کشور، بازارگردانی کنند تا از افت ناگهانی بازار سرمایه جلوگیری شود.

وی گفت: پیشنهاد دیگری که سازمان بورس هم بر آن اصرار داشت تشکیل شرکت‌های سهامی عام پروژه است که خوشبختانه در شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو نخستین شرکت سهامی عام پروژه را ایجاد کردیم که براساس آن، منابع مالی جامعه برای اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی و معدنی جمع می‌شود که اگر این اقدام در دیگر بنگاه‌ها انجام شود به رونق تولید و بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما