مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایمیدرو از تشکیل کمیته پیگیری صندوق بازار گردانی شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در آینده‌ای نزدیک به منظور تقویت بازار سهام معدنی‌ها خبر داد.

به گزارش بورس امروز، امیر صباغ با اشاره به نشست دو روز گذشته ایمیدرو، بورس و شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی، تصریح کرد: نماینده ایمیدرو در این کمیته عباس نعیمی قائم‌مقام و عضو هیئت عامل و نماینده بورس نیز علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران است. به گفته وی، قرار است با صندوق‌های حمایت از بازار همچون “صندوق ثبات بازار” نیز هماهنگی صورت گیرد.

وی افزود: هم اینک در حال صدور احکام اعضای کمیته فوق هستیم.

مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایمیدرو با اعلام اینکه کمیته مورد اشاره به دنبال نشست ایمیدرو، سازمان بورس و شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی ایجاد می‌شود، گفت: در این کمیته مدیران عامل شرکت‌های فولاد مبارکه، ملی مس، فولاد خوزستان، صنعتی و معدنی گل گهر، صنعتی و معدنی چادرملو، فولاد خراسان و سرمایه‌گذاری معادن و فلزات حضور دارند.

صباغ تاکید کرد: مقرر شده این کمیته جلسات خود را به صورت هفتگی برگزار کند.

به گفته وی، شرکت‌هایی که دارای بازار گردان نیستند، تقاضای تشکیل صندوق را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه می‌دهند و شرکت‌هایی که دارای بازار گردان هستند نسبت به تقویت اعتبارات صندوق اقدام می‌کنند.

گفتنی است شامگاه ۲۳ شهریور جاری، نشستی با حضور خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و معاونان، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مدیران عامل شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی برگزار شد. طی آن جلسه ایجاد صندوق بازار گردانی مورد تاکید قرار گرفت و ایمیدرو به عنوان راهبر بازار گردانی این شرکت‌ها تعیین شد.

با برگزاری نشست فوق و ایجاد امید در بازار بورس، شاخص کل با افزایش همراه شده و سهام شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی مورد استقبال سهامداران قرار گرفته است.

  • منبع خبر : ایمیدرو