رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک وزیر اقتصاد و روسای کمیسیون‌های اقتصادی با تاکید بر مدیریت و تنظیم حرفه‌ای بازار سرمایه گفت: مجلس با جدیت پیگیر تقویت و تثبیت بازار سرمایه به عنوان منبع تامین مالی است.

به گزارش بورس امروز، نشست مشترک فرهاد دژپسند و وزیر امور اقتصادی و دارائی، حسن قالیباف‌اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، عباس معمارنژاد، معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد با رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با هدف بررسی وضعیت بازار سرمایه صبح دوشنبه در تالار آیینه برگزار شد.

در این نشست وزیر امور اقتصادی و داراریی برنامه دولت را برای تنظیم‌ بازار سرمایه، پیرو جلسه غیرعلنی روز یکشنبه (۲۳ شهریورماه) مجلس ارائه کرد و از تغییر ساختار و تلاش ویژه به‌منظور تثبیت بازار سرمایه خبر داد.

در ادامه این نشست، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزئیاتی از ساز وکار پیشنهادی بورس برای اجرای مصوبه روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۰ شهریورماه) شورای عالی بورس تشریح کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم با تاکید بر مدیریت و تنظیم حرفه‌ای بازار سرمایه تاکید کرد که مجلس براساس وظیفه نظارتی خود به منظور اجرای قوانین، با دقت پیگیر تولید، تقویت و تثبیت بازار سرمایه به عنوان منبع تامین مالی است.

وی یادآور شد: راهکارهای کارشناسی شده مانند افزایش حجم تعهدات بازارگردانی، خرید سهام خزانه، انتشار اوراق تبعی، تنظیم منطقی دامنه نوسان و حجم مبنا و از همه مهمتر آموزش و ترویج فرهنگ‌سازی به منظور افزایش دانش و تخصص سهامداران حقیقی باید در دستور کار قرار گیرد.

در پایان این نشست مقرر شد با هماهنگی انجام شده اجرای تصمیم‌ها و اقدام‌های مطرح شده به‌طور مستمر از سوی نمایندگان مجلس پیگیری شود.

  • منبع خبر : اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس