رئیس هیئت‌مدیره گروه صنعتی و معدنی زرین معدن آسیا از افزایش سرمایه شرکت زرین معدن آسیا و شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران سرمایه خبر داد.

به گزارش بورس امروز، ابراهیم جمیلی امروز (دوشنبه ۲۴ شهریورماه) در نشست خبری گروه صنعتی و معدنی زرین معدن آسیا با اعلام این خبر گفت: در شرکت زرین معدن آسیا از سرمایه شرکت از ۶۵ میلیارد تومان به ۱۲۰ میلیارد تومان و در شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران سرمایه شرکت از ۴۰ میلیارد تومان به ۱۲۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

گفتنی است که نشیت خبری این شرکت امروز (دوشنبه ۲۴ شهریورماه) با حضور اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل هیئت‌مدیره شرکت صنعتی معدنی زرین در محل خانه اقتصاد ایران برگزار شد.

انجام افزایش سرمایه تا ۳ ماه آینده

رئیس هیئت‌مدیره شرکت صنعتی معدنی زرین با اشاره به تصویب افزایش سرمایه این شرکت، توضیح داد: این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت است. مجموعه کیمیا در تلاش است تا اواخر آذرماه سال جاری افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی خود را انجام دهد که این افزایش سرمایه به منظور خرید کامیون خواهد بود.

جمیلی اعلام کرد: در سه ماه آینده افزایش سرمایه این دو شرکت انجام خواهد شد که در تامین نقدینگی شرکت تأثیرگذار خواهد بود.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود فروش کیمیا در سال ۹۹ نسبت به سال مالی ۹۸ معادل ۲۶ درصد رشد داشته باشد. همچنین درآمدهای عملیاتی شرکت در سه‌ماهه نخست سال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با رشد ۲۳ درصدی و سود خالص شرکت با افزایش ۲۴ درصدی همراه باشد.

ورود دو شرکت دیگر به بورس تا دو ماه آینده

رئیس هیئت‌مدیره شرکت صنعتی معدنی زرین از ورود دو شرکت از زیرمجموعه‌های شرکت صنعتی معدنی زرین در دو ماه آینده خبر داد و گفت: کارهای پذیره‌نویسی دو شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان و تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان انجام شده و تا دو ماه آینده مقدمات ورود این دو شرکت به بازار سرمایه فراهم می‌شود.

جمیلی تصریح کرد: این دو شرکت در مرحله تبدیل سهامی عام به سهامی خاص هستند و هرکدام از این شرکت‌ها با ۵۰ میلیارد تومان سرمایه اولیه وارد بورس خواهند شد.

وی افزود: ۵۴ درصد از سهام شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان مربوط به شرکت زرین معدن آسیا و ۱۴ درصد مربوط به شرکت کیمیا است.

رئیس هیئت‌مدیره گروه صنعتی  و معدنی زرین معدن آسیا در ادامه توضیح داد: ورود این دو شرکت در بورس بر سهام شرکت زرین معدن آسیا تاثیر مثبت خواهد گذاشت و خبر خوبی برای سهامداران است.

جمیلی بیان کرد: درخواست انتشار سهام خزانه شرکت را به فرابورس اعلام کرده‌ایم. همچنین شرکت در نظر دارد تا برای چهار شرکت زیرمجموعه خود صندوق بازار گردانی تاسیس کند.

اکتشاف و بهره‌برداری از دو معدن جدید تا پایان سال

رئیس هیئت‌مدیره شرکت صنعتی معدنی زرین درباره عملیات اکتشاف این شرکت گفت: یکی از برنامه‌های مهم شرکت توسعه اکتشاف در عمق است که این هدف با استفاده از جدیدترین دانش‌های روز معدنی انجام خواهد شد.

جمیلی ادامه داد: مجموعه شرکت مادر در حال ایجاد شرکت‌های استانی است و شرکت در استان زنجان سیمین معدن را ایجاد کرده و دو معدن دیگر نیز اکتشاف و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید یکی از مهمترین‌ برنامه‌هایی است که در دست اجراست، افزود: عملیات معدن زغال‌سنگ را آغاز شده که فاز نخست آن تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود و در سودآوری شرکت‌های مجموعه بسیار تأثیرگذار است.

مشکل صادرات تامین ارز است

رئیس هیئت‌مدیره گرو صنعتی و معدنی زرین معدن آسیا در ارتباط با مشکلات صادراتی که تولیدکنندگان معدنی با آن دست به گریبان هستند، گفت: مشکلاتی در زمینه صادرات از جمله بازگشت پول محصولات صادراتی وجود دارد که راهکارهایی نیز برای آن پیدا کرده‌ایم که در حال حاضر امکان بیان آن به دلیل مسائل سیاسی وجود ندارد.

جمیلی اضافه کرد: ما مشتریان خارجی خود را حفظ کرده‌ایم و همچنان صادرات شرکت در حال انجام است. شرکت در زمینه فروش مشکلی ندارد اما برای تامین ارز سختی‌هایی را متحمل می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت تمام کنسانتره خود را به شمش تولید می‌کند تا ارزش افزوده ایجاد کند.

اجرای دو اختراع به ثبت رسیده تا ۶ ماه آینده

رئیس هیئت‌مدیره شرکت صنعتی معدنی زرین خبر داد: در پژوهشکده دو ثبت اختراع به ثبت رسانده شده که یکی از آن عملیاتی شده و دیگری در  ۶ ماه آینده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: این اختراعات باعث شده شرکت در چرخه محصولات پیشرفت زیادی داشته باشد.

نوسانات بازار سرمایه طبیعی است

عضو هیئت‌مدیره گروه زرین معدن آسیا با حضور در این نشست خبری گفت: بازار سرمایه در یک ماه اخیر با اصلاح قیمتی روبرو بود و این اصلاح قیمتی ناشی از شرایط حاکم بازار و عرضه و تقاضا و سیاست‌ سهامداران حقیقی بود. این نوسانات بازار به خاطر روند گذشته بورس به نظر طبیعی می‌آید.

حسین سلیمی با بیان اینکه بخشی از این اصلاح‌ها به خاطر هیجان است، گفت: بورس ایران با بورس‌های جهانی چندان همخوانی ندارد، زمانی که به دلیل کرونا بورس‌های جهانی در حال ریزش بود، بورس ایران سبز بود و امروز که بورس جهانی توانسته شرایط خود را بازیابد، بورس ایران روند ریزشی دارد.

وی بیان کرد: به زودی پذیریش سهام گسترش روی ایران در بورس را شاهد خواهیم بود.

فاز نخست مهدی آباد به بهره‌برداری رسید

همچنین ایرج تاج‌الدین، عضو هیئت‌مدیره شرکت کیمیا گستران زنجان با حضور در این نشست به ارائه برنامه‌هایی از زیرمجموعه‌های گروه زرین معدن آسیا پرداخت و گفت: یکی از زیرمجموعه‌های شرکت، شرکت توسعه مهدی آباد است که فاز نخست آن ۵۰ هزار تن و به بهره‌برداری رسیده و در حال راه‌اندازی فاز ۲ آن با ۱۰۰ هزار تن تولید کنسانتره هستیم. پس از آن وارد فاز سه خواهیم شد و در نهایت مهدی‌آباد دارای ۳۰۰ هزار تن تولید خواهد شد.

  • منبع خبر : صدای بورس