با سرمایه گذاری در کالاهای صادرات محور از جمله زعفران می توان بازدهی سبدها را افزایش داد تا مردم و اقتصاد کشور در بورس کالا مورد حمایت قرار گیرد.

عباسعلی حقانی نسب مدیرعامل شرکت سبدگردان هدف در گفت‌وگو با خبرنگار بورس امروز با اشاره به اینکه شرکت‌های سبدگردانی مهمترین فعالیت بانک‌های سرمایه گذاری را انجام می‌دهند، اظهارداشت: این شرکت ها پولی را از مردم اخذ و به وکالت از آنها در تمامی بورس ها اعم از سهام، کالا، انرژی و فرابورس منابع سپرده گذاران را مدیریت و سرمایه گذاری می‌کنند.

به گفته وی؛ شرکت‌های سبدگردان به مشتریان خود در قالب افتتاح و مدیریت حساب‌های سبد سرمایه گذاری و صندوق سرمایه گذاری خدمات می‌دهند و از محل سود کسب شده مشتریان، کارمزد می‌گیرند.

حقانی نسب با تاکید بر اینکه‌ شرکت سبدگردان هدف نیز از این قاعده مستثنی نیست، تصریح کرد: تمرکز سرمایه گذاری ما بیشتر بر اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و فرابورس است و انواع حساب‌های سبد سرمایه گذاری در چهار سطح خیلی کم ریسک، کم ریسک، متوسط و زیاد تعریف شده است. به گونه ای که در سطح خیلی کم ریسک با پرداخت سود ماهیانه همراه می‌باشد.

مدیرعامل سبدگردان هدف ادامه داد: از زمانی که بورس کالا به سمت ایجاد اوراق آتی و اوراق گواهی سپرده کالاهای مورد معامله در بازار سرمایه حرکت کرده است، ترکیب سبدهای سرمایه گذاری هم متناسب با تغییر و تحول بازار نیز دستخوش تغییر و تحول می‌شود؛ از این رو فعالیت این شرکت در بورس کالا بیشتر در حوزه اوراق کالایی، برنامه ریزی شده که منجر به افزایش نرخ ارز و تورم نشود.

وی با بیان اینکه در راستای افزایش بازدهی سبدها وکمک به مردم و اقتصاد کشور در بورس کالا، بر کالاهای صادرات محوراز جمله زعفران تمرکز کرده ایم، ادامه داد: تمرکز بر زعفران بیشتر به دلیل فاصله قیمتی داخلی و جهانی است لذا پیش بینی می‌شود معاملات در این محصول بازدهی خوبی برای سرمایه گذاران آن در بورس کالا به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  پرداخت سود سنواتی ملی مس با سجام

مدیرعامل شرکت سبدگردان هدف معتقد است: تمرکز بر کالاهایی همچون زعفران ضمن اینکه احتمال بازدهی و سود آوری بیشتر را خواهد داشت برعکس طلا و ارز، افزایش قیمت این محصول، منجر به افزایش نرخ ارز و تورم نخواهد شد.

حقانی نسب در خصوص فعالیت شرکت های سبدگردان در ارز با توجه به نوسانات نرخ دلار و سایر ارزها، عنوان کرد: تازمانی که بازار آتی، گواهی سپرده و با گواهی ارزی در بورس قابلیت معامله نداشته باشد؛ در این حوزه و بازارهای فیزیکی نمی توان ورود یافت.