با توجه تاثیر گذاری منفی این موضوع بر بخش‌های مختلف اقتصادی، باید بخش صادرات به کشورهای همسایه در اولویت بیشتری قرار گیرد، البته باید به شیوه و مکانیزم پولی و بازپرداخت آنها نیز توجه شود.

با توجه به کاهش قیمت نفت، به نظر می رسد که بخش عمرانی بودجه در معرض کاهش بیشتری قرار گیرد.
حسین ایزدی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس امروز به افت قیمت نفت اشاره کرد که محدود شدن فروش نفت کشور را در پی دارد.

به گفته وی؛ با کاهش قیمت و میزان فروش نفت، بودجه کشور در دو بخش عمرانی و جاری برای سال آینده محدودتر می شود، اگرچه بخش عمرانی در شرایط کنونی نیز در معرض کاهش بیشتر بودجه قرار دارد.

این استاد دانشگاه که کاهش رشد اقتصای را از نتایج کاهش فروش نفت می دانست، ادامه داد: با توجه تاثیر گذاری منفی این موضوع بر بخش‌های مختلف اقتصادی، باید بخش صادرات به کشورهای همسایه در اولویت بیشتری قرار گیرد، البته باید به شیوه و مکانیزم پولی و بازپرداخت آنها نیز توجه شود.

این کارشناس بازار سرمایه معتقد است: پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا فشار تحریم‌ها را کم نخواهد کرد اما می‌تواند مانع افزایش فشارها شود، چرا که این تحریم‌ها تمدید شده اند نه اینکه ایجاد شده باشند.

ایزدی با اشاره به اینکه خیلی از تحریم‌های ضد ایرانی از زمان باراک اوباما و بیل کلینتون که هردو دموکرات بودند ایجادشده است، خاطرنشان کرد: البته امیدوارم این تحریم‌ها بیش از این افزایش نیاید و مجلس نمایندگان آمریکا مانع زیاده روی آقای ترامپ بر روی اعمال تحریم‌های بیشتر ضد ایرانی شوند.

بیشتر بخوانید:  سیل تأثیر چندانی بر تولید فولاد کشور نخواهد داشت