نماد «ذوب» که افت قیمتی تا 640 تومان را تجربه کرده است برای نفس چاق کردن نیاز به زمان بیشتری دارد و احتمال می‌رود سهم در محدوده 600 تومان با تلورانس پنج درصد آرام گیرد.

نماد ذوب آهن اصفهان (ذوب) از محدوده ۱۲۰۰ تومان به نزدیکی ۶۴۰ تومان رسیده و این در حالیا ست که این افت قیمتی در دوره زمانی کوتاهی رخ داد و با شیبی معادل شیب آخرین روند صعودی (شارپ) به قیمت های خرداد ماه بازگشته است.

همانگونه که مشاهده می‌شود سهم در یک کانال ۳۰ ماهه ترسیم شده از ابتدای سال ۹۷ تاکنون نوسان کرده و سقف کانال در محدوده ۱۲۰۰ تومان مانع از رشد بیشتر سهم شده است.

طی روزهای اخیر باوجود اهمیت زیاد حمایت ۷۰۰ تومان که مدین لاین چنگال نیز بوده است شاهد افت قیمتی تا ۶۴۰ تومان بوده‌ایم که این کاهش می‌تواند در محدوده ۶۲۰ تا ۵۷۰ تومان متوقف شود، اما برای چاق شدن نفس سهم نیاز به زمان بیشتری خواهد بود و احتمال می‌رود سهم در محدوده ۶۰۰ تومان با تلورانس پنج درصد آرام گیرد.

اگرچه رشد کوتاه مدتی برای سهم متصور نیستیم اما کاهش بیشتر هم احتمالا منتفی خواهد بود. باید توجه داشت که شکست محدوده ۵۱۰ تومان رو به پایین به معنای استراحت میان مدت سهم خواهد بود و برای سهامدارانی که تاکنون در سهم مانده‌اند یا خریداران جدید رعایت حد ضرر ۵۱۰ تومان، ریسک‌های معاملاتی را کاهش خواهد داد بدان معنا که اعتبار این تحلیل تا زمانی که سهم در بالای محدوده ۵۱۰ تومان نوسان کند پابرجاست.

 

 

سیاوش صبور

کاشناس بازار سرمایه