برای حفظ بازارهای صادراتی در کشور های همسایه، خود را با مکانیزم این کشورها تطبیق دهیم

مدیر عامل فولاد امیر کبیر به مشکلات انتقال ارز اشاره کرد که برای رفع آن دولت طی مجوزی به صادر کنندگان به کشورهای عراق و افغانستان این امکان را برای آنها فراهم ساخت که ارز حاصل از فروش محصول خود به این کشور ها را به دلار حساب و در قالب ریال دریافت کنند. و در حال حاضر نیز بعد از بخش نامه اخیر صادرات به این دو کشور با ارز روز انجام می گیرد.

عزیز قنواتی با تاکید بر اینکه اگر خودمان را با شرایط روز کشورهای همسایه تطبیق ندهیم و از فرصت ها و تهدیدات استفاده نکنیم این بازارها را از دست خواهیم داد، تصریح کرد: تاکنون با روش های سنتی با بغداد و کابل صادرات داشتیم اما با برخی بخش نامه های خلق الساعه بطور حتم روند همکاری، توسعه مناسبات و در نهایت صادرات به این کشورها با تهدید مواجه می شود.

این فعال صنعت فولادی استفاده از ارز حاکم در عراق و افغانستان را ضرورت مکانیزم در صادرات به این دو کشور بر شمرد و اظهارداشت: اگر این کار را نکنیم این بازارها را از دست خواهیم داد.

مدیر عامل فولاد امیر کبیر در پاسخ به این سوال که صادرکنندگان چگونه می توانند ارز خود را به چرخه اقتصادی کشور بازرگردانند،خاطر نشان کرد: باید فرهنگ و استراتژی اصول عرضه و تقاضا را رعایت کنیم؛نباید برای صادرکنندگان محدودیت های دست و پا گیر ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید:  مسابقه تولید و مصرف بنزین را متوقف کنید