شماره 50 نشریه بورس امروز، در شهریور ماه 1399 منتشر شد.

بورس امروز، سخن خود در شماره شهریور ۱۳۹۹ را با برنامه‌های هلدینگ مالی برای پاسخگویی به دغدغه بازنشستگان از سطح رفاه کنونی‌شان آغاز کرد. در این ماهنامه، مصطفی افشار، معاون سرمایه‌گذاری هلدینگ مالی صندوق بازنشستگان کشوری، از برنامه این هلدینگ همچون «صندوق مدیر» برای بهبود سطح رفاه کارگران خبر داد.

در ادامه گزارش‌های ماهنامه بورس امروز، عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک سال منتهی به مرداد ۱۳۹۹ از زبان سجاد میرزایی، کارشناس بازار سرمایه، پرداخته شد. همچنین، علی ابتهاج، کارشناس بازار سرمایه، در بخش گزارش ماهنامه شهریورماه رکودهای بازار سرمایه در سال ۱۳۹۹ و اصلاحات آن را ذکر کرد. همچنین ماهنامه این دوره نگاهی به فولاد شادگان، سیاست‌ها و چالش‌های این شرکت داشته است که سعید قاسم‌زاده، مدیرعامل این شرکت به خبرنگار بورس امروز توضیح داد.

در بخش دیدگاه، افشین بیرامی، معاون عملیات بازار کارگزاری امین در گفت‌وگو با خبرنگار بورس امروز از حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه خبر داد. وی با ذکر نقش نظام مالی در خدمت به تولید به حمایت دولت در رشد بازار سرمایه و ایجاد مشاغل جدید پرداخت. دریچه این ماه به رکود دیگر همراه اول در دارایی ثابت پرداخت که در مقایسه با ۳۱ شرکت برتر بورسی کسب کرده بود.

بورس امروز در شماره شهریور خود یک برشی به سامانه سجام داشت و در کنار بیان مزیت‌های این سامانه از سایت‌های سودجوی راه‌اندازی شده با عنوان سامانه سجام خبر داد. این ماهنامه به فعالان متذکر شد که چگونه به تشخیص سامانه معتبر سجام در مقابل سایت‌های فیک بپردازند. همچنین در برش این ماه به صنعت بانکداری پرداخت و چالش‌های این صنعت را یادآور شد. در این بین، عباسعلی حقانی نسب با بیان توضیحاتی از مسائل و مزایای این صنعت در کشور، مبحث صنعت بانک را تکمیل کرد.

بورس امروز در یک برش خود، نگاهی به شرکت صنایع مس ایران داشت و گفته‌های دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) را به گوش فعالان بازار سرمایه رساند. وی در گفته‌های خود از برنامه جامع شرکت، چشم‌انداز تولید و رکودهای طلایی مس در سال گذشته خبر داد. دریچه بورس امروز در شهریور به روی صنعت فولاد باز شد و چالش‌های قیمت‌های زنجیره فولاد را از زبان مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ‌آهن بیان کرد.

در ادامه دریچه به دستاوردهای شرکت آلومینای ایران پرداخت و پروژه‌های انجام شده این شرکت را بیان کرد. بورس امروز در بخش مهره‌های صنعت از محصولات پلیمری گفت و سخنان سیاوش صبور، کارشناس بازار سرمایه را در خصوص افزایش قیمت این محصولات ذکر کرد. غلام علی زال خانی در بخش مهره‌های صنعت از افزایش ارزش سهام «بفجر» در سال ۱۳۹۹ خبر داد. مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج‌فارس در گفته‌های خود اشاراتی به برنامه‌های سال جاری و حمایت‌های شرکت از مردم خوزستان و شهرستان بندر ماهشهر داشت.

بورس امروز در این دوره بر استرس‌های بازار سرمایه و افت شاخص فوکوس کرد. فوکوس بورس امروز دیدگاه خود را از «حپارسا» بیان کرد و سخنان سید علیرضا حسینی طباطبایی، مدیرعامل شرکت توسعه حمل‌ونقل ریلی پارسیان را از مجمع و برنامه‌های ورود به صنعت پتروشیمی این شرکت را بیان کرد. ماهنامه شهریور ۱۳۹۹ با بیان گفته‌های نشست صمیمانه مدیرعامل فولاد خوزستان که به مناسبت هفته دولت با اصحاب رسانه داشت، بخش پیشگامان خود را پایان داد.