گزارش های مهم در کدال در هفته ی گذشته

سارا مخلصی،کارشناس بازار سرمایه در رابطه با گزارش های مهم در کدال با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

ساینا

کلیه محصولات تولیدی این شرکت ها اعم از انواع مایع ظرفشویی .مایع نرم کننده لباس ، مايع لباسشویی .مایع شیشه شوی.انواع مایعات سپیدکننده و انواع شامپو، انواع مايع دستشويي ،انواع خمير دندان و صابون معادل ۲۰درصد نرخ فروش قبلي مجوز افزایش نرخ را دریافت کرد.

شپارس

برای شپارس مجوز افزایش نرخ ۱۴ درصدی برای پودرهای شوینده صادر شده است که این افزایش از تاریخ ۲۸ مهرماه اجرایی خواهد شد.

وتجارت

در گزارش شفاف سازی بحث فروش دارایی ها آورده شده است ونکته مهم اینکه بر اساس مجوز بودجه بانک تجارت برنامه افزایش سرمایه در دستور کار قرار دارد.همچنین از محل فروش بلوک فملی در حدود ۱۱۰ ریال سود شناسایی میکند که خبرخوبی برای سهم محسوب میشود.

دشیمی

شرکت شیمی دارویی داروپخش موفق به ثبت دو محصول مخلوط پتاسیم کلاو با آویسل (میکرو کریستالین سلولز) و سایلوئید (سیلیکون دی اکساید) در کشور هند شده است. با توجه به تغییر قوانین و سختگیرانه تر شدن فرایند ثبت این محصول موفقیتی بزرگ برای مجموعه شیمی دارویی داروپخش محسوب می گردد.این شرکت یکی از هفت تولید کننده این محصولات در دنیا بوده که با بالاترین کیفیت و بر اساس استاندارد های BP، USP و EP تولید و عرضه می کند. این محصولات تمام مستندات شامل گواهی GMP داخلی، مستندات کیفی سازی و معتبر سازی فرایند های تولید و سایر اطلاعات بر مبنای گاید لاین های معتبر بین المللی به طور کامل مورد تایید سازمان غذا و داروی هند قرار گرفت که در حال حاضر مقدمات انعقاد قرارداد صادراتی با یک شرکت هندی در حال بررسی می باشد که جزییات آن بزودی اعلام خواهد شد.قرارداد مذکور اولین قرارداد صادرات شرکت شیمی دارویی داروپخش به کشور هند است.

بیشتر بخوانید:  رشد 28 درصدی تولید در "فولاد"

لبوتان

شرکت در ۶ ماهه ۱۲۹ ریال سود را محقق کرده که نسبت به ۶ ماهه سال قبل از رشد ۴۲% در فروش برخوردار بوده که از نکات مثبت در این گزارش میباشد همچنین سود عملیاتی ۸۰% رشد داشته است.در ۳ ماهه اول سهم ۱۱۰ میلیارد ریال سود عملیاتی و ۱۹۶ میلیون تومان سود خالص و در ۳ ماهه دوم ۲۵۷ میلیارد ریال سود عملیاتی و ۹۰ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است .

سخاش

این شرکت در ۶ماهه ۷۴۵ ریال سود محقق کرده است که در مقایسه با مدت مشابه رشد ۶% در سود عملیاتی و رشد ۱۳% در سود دیده میشود.

وسپه

شرکت در۹ ماهه ۲۶۲ ریال را با سرمایه جدید محقق کرده که نسبت به مدت مشابه از رشد ۵۰% برخوردار بوده است.

 

بیشتر بخوانید: اخبار بانک تجارت