مدير عامل شرکت مجتمع معادن مس تکنار در خصوص خروج از شرايط ماده ۱۴۱ مبحث افزایش سرمایه را عنوان کرد.

به گزارش کدال بورس امروز، حبیب رضا هادیان در خصوص خروج از شرایط ماده ۱۴۱ گفت: یکی از اقدامات قابل انجام شرکت در این خصوص مبحث افزایش سرمایه است.

وی افزود: اقدام یاد شده، در مراحل اولیه است. در صورت تحقق، باید طبق ضوابط و دستورالعمل سازمان محترم بورس و اوراق بهادار فرآیند آن طی شود و به اطلاع سهامداران محترم برسد.

افزایش ظرفیت تولید یا به روزرسانی تجهیزات

مدیرعامل شرکت تکنار گفت: شرکت تکنار طی پروانه دریافتی در سال ۱۳۹۲ به شماره مجاز به تولید ۳ هزار و ۶۰۰ تن کنسانتره مس سولفیدی است. این امر به دلیل مستهلک بودن دستگاه‌های این شرکت تا قبل از افزایش ظرفیت میسر نبود.

هادیان ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ طی طرح افزایش ظرفیت تولید تا سقف پروانه شرکت، پس از تعویض یک دستگاه بالمیل ۱۲۰  تنی مستهلک شده با یک دستگاه بالمیل ۳۰۰ تنی تولید داخل، شرکت تکنار توانایی تولید طبق پروانه موصوف را به دست آورده است. لازم به ذکر است، افزایش ظرفیت اعلام شده از سوی اینجانب طی جلسه، در قالب طرح توسعه به وقوع پیوسته است. این مهم طی سال ۱۳۹۷ به اطلاع عموم سهامداران عزیز رسیده است.

وی تاکید کرد: افزایش ظرفیت بهره‌برداری از معدن تکنار نیز تا به امروز در دستور کار شرکت نبوده است. برای این مهم مطالعات تکمیلی در محل معدن الزامی است.

احتمال لغو قرارداد اجاره لیچینگ

همچنین مدیرعامل شرکت تکنار در خصوص قرارداد اجاره لیچینگ امضا شده در سال ۹۸ گفت: به سبب وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران این قرارداد با وقفه مواجه شده و تاریخ شروع آن نیز از ابتدای مهرماه ۹۸ بوده است.

هادیان افزود: با توجه به مشکلات پیش روی اجرای این قرارداد و محتمل بودن لغو آن، تاکنون این موضوع اطلاع‌رسانی نشده است. شایان ذکر است درآمد شناسایی شده در این قرارداد بر اساس استانداردهای حسابداری به ثبت رسیده است.

به گفته وی، درحالی‌که موجر تا پایان سال مورد گزارش فعالیت خود را در واحد لیچینگ آغاز ننموده است و اهم اقدامات انجام شده توسط ایشان در سال ۱۳۹۹ است.

 

  • منبع خبر : کدال