مدیر دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو از انتخاب سه شرکت فولاد مبارکه،شرکت ملی مس و شرکت گل‌گهر برای توسعه توان ساخت داخل و بومی‌سازی خبر داد.

به گزارش بورس امروز، سمیه خلوصی با اشاره به این که نظام کنترل مدیریت ایمیدرو، ابزار مدیریتی این سازمان برای راهبری و نظارت بر تولید و توسعه در شرکت‌های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی کشور است، گفت: در راستای توسعه توان ساخت داخل در جلسات کنترل مدیریتی، شرکت فولاد مبارکه به عنوان رهبر دستیابی به دانش فنی و بومی‌سازی فناوری در فولاد، شرکت ملی مس به عنوان رهبر دستیابی به دانش فنی در مس و شرکت گل‌گهر به عنوان رهبر دستیابی به دانش فنی در حوزه معادن سنگ آهن انتخاب شدند.

وی افزود: این ابزار با هدف تداوم توسعه در شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و به منظور دستیابی به مقیاس‌های بین‌المللی طراحی شده است.

برنامه‌های حوزه فلزات در ایمیدرو نظارت می‌شود

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با اشاره به این که ابزار مدیریتی ایمیدرو، هدایت و راهبری زنجیره فلزات اساسی نظام کنترل مدیریتی شرکت‌های بزرگ را برعهده دارد،‌ گفت: برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید ورق‌های فولادی در فولاد مبارکه، رشد ظرفیت شمش فولاد و شمش آلیاژی در فولاد خوزستان، افزایش ظرفیت تولید مس در شرکت ملی مس و نیز تکمیل طرح‌ها در حوزه معادن سنگ آهن در شرکت‌های گل گهر و چادرملو در ایمیدرو پیگیری و نظارت می‌شود.

خلوصی  گفت: در راستای توسعه توان ساخت داخل و بومی‌سازی نیز در جلسات کنترل مدیریتی، جهت‌دهی شرکت‌های بزرگ مشخص شد؛ به طوری که شرکت فولاد مبارکه به عنوان رهبر دستیابی به دانش فنی و بومی‌سازی فناوری در فولاد، شرکت ملی مس به عنوان رهبر دستیابی به دانش فنی در مس و شرکت گل‌گهر به عنوان رهبر دستیابی به دانش فنی در حوزه معادن سنگ آهن انتخاب شدند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای تکمیل زنجیره آلومینیوم با احداث واحد آندسازی جدید توسط ایرالکو و همچنین تجهیز معدن جدید چادرملو و توسعه اکتشاف این شرکت، جزو سیستم نظارت کنترل مدیریت ایمیدرو محسوب می‌شود.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با تاکید بر اینکه بخشی از طرح‌های توسعه با استفاده از افزایش سرمایه شرکت‌های بزرگ، تامین مالی می‌شوند، یادآوری کرد: ایمیدرو با هدف اجرای سیاست کاهش اتکا به نظام بانکی و تنوع بخشی در تامین مالی،‌ اقدام به راهبری افزایش سرمایه شرکت‌های بزرگ کرده است به طوری که سود انباشته به سمت تولید پایدار و توسعه هدایت شود.

  • منبع خبر : ایمیدرو

بیشتر بخوانید: اخبار نماد فولاد