مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از تجاری‌سازی 35 هزار دستگاه خودرو خبر داد و گفت: با حمایت وزارت صمت، گمرک و همکاری زنجیره تامین در هفته آینده هم زمان با تعطیلات تابستانی این خودروساز ، تکمیل و تجاری‌سازی 35 هزار دستگاه از خودروهای دارای کسری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش بورس امروز، فرشاد مقیمی با رد شایعه احتکار خودرو در پارکینگ این شرکت خودروسازی گفت: طی دو سال گذشته برخی از افراد به ویژه در فضای مجازی احتکار خودرو توسط خودروساز را طرح کرده‌اند که این موضوع صحت ندارد.

وی با اشاره به تحریم‌های صنعت خودرو، تصریح کرد: دو سالی که تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت خودرو اعمال شده، برای جلوگیری از هدر رفت ظرفیت‌های تولید و توان نیروی انسانی، با وجود کسری برخی قطعات، تولید را متوقف نکرده‌ایم.

مقیمی ادامه داد: برخی از قطعات‌های ‌های‌تک و الکترونیکی به دلیل مشکلات ارزی با تاخیر از گمرک ترخیص شد و در این مقطع برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولید و زمان، ناچاریم خودروها را با وجود کسری قطعات تولید کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان اینکه این خودروها پس از روند مراحل تولید به کف کارخانه منتقل می‌شوند و پس از ترخیص قطعات مورد نیاز، در اولین فرصت تکمیل و به مشتریان تحویل داده می‌شود یادآوری کرد: این اقدام موجب می‌شود تا سرعت تجاری‌سازی و تکمیل خودروها نیز افزایش یابد و متعاقب آن تیراژ تولید حفظ شده و تعهداتمان در قبال مشتریان هرچه بهتر و سریع‌تر محقق شود. زیرا اگر تولید خودرو تا زمان تامین قطعات متوقف شود، روند تولید محصولات به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 

 

  • منبع خبر : ایکوپرس

بیشتر بخوانید: اخبار نماد خودرو