استاندار ایلام از در دستور کار قرار گرفتن عملیات اجرایی پتروشیمی هلیان خبر داد و گفت: پروژه‌های متعددی برای رفع محرومیت در مناطق هلیان و ملکشاهی تعریف شده که این پروژه‌ها تا پایان سال جاری به پایان می‌رسد.

به گزارش بورس امروز، قاسم سلیمانی ‌دشتکی در نشست قرارگاه محرومیت‌زدایی شهرستان هلیلان با اشاره به اقدامات ارزشمند نظام در سال‌های اخیر در استان گفت: برای توسعه هلیلان و رفع معضل بیکاری در این شهرستان پتروشیمی هلیلان در دستور کار است و مقدمات کار فراهم شده که این پروژه با اشتغال‌زایی مناسب فعال می‌شود و البته چند ایستگاه پمپاژ با ظرفیت آبی کردن ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار نیز در این شهرستان در حال شکل‌گیری است و همچنین جاده‌های دسترسی آغاز به کار شده که همه و همه نوید توسعه این منطقه از استان را سر می‌دهد.

وی افزود: البته نیازمندی‌های فراوانی نیز در این مسیر وجود دارد از جمله اینکه برای رفع مشکل راه‌های روستایی هلیلان نیازمند اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

بنیاد مستضعفان نقش مهمی در محرومیت‌زدایی دارد

استاندار ایلام با اشاره به این مهم که بنیاد مستضعفان نقش مهمی در عمران و آبادانی و رفع محرومیت در کشور دارد، بیان کرد: نقش بنیاد مستضعفان در شرایط سخت کنونی در کمک به دولت برای رفع مشکلات مردم شایسته تقدیر است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه به رغم خدمات شایسته نظام در استان کماکان محرومیت در این منطقه از کشور وجود دارد، گفت: با این حال ایلام ظرفیت‌ها و منابع خوبی در حوزه‌های مختلف از جمله منابع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی، معادن غنی، مرز مشترک، اربعین، آب فراوان و خاک غنی و … دارا است که در صورت توجه می‌تواند نقش مهمی در توسعه و رفع محرومیت‌ها داشته باشد.

وی در ادامه گفت: اما با وجود این مزیت‌ها ایلام هنوز به توسعه نسبی دست نیافته است و چندین عامل در این محرومیت دخیل بوده که از اصلی‌ترین آنها می‌توان به خسارات ناشی از جنگ تحمیلی اشاره کرد.

ایجاد قرارگاه سازندگی در استان ایلام

استاندار ایلام گفت: کار بسیار خوب دیگر که همزمان با توسعه استان در حال شکل‌گیری است ایجاد قرارگاه سازندگی در استان است که می‌تواند نقش مهمی در محرومیت‌زدایی استان ایفا کند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به حجم بالای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در استان گفت: قریب یک ششم جمعیت استان تحت پوشش این نهادها قرار دارد و تمام تلاش ما در محرومیت‌زدایی در جهت کمک به این قشر و توانمند ساختن آنها است.

وی در ادامه از نگاه مثبت بنیاد به مناطق محروم استان تشکر کرد و گفت: بنیاد مستضعفان علاوه بر اینکه در امر محرومیت‌زدایی شهرستان ملکشاهی تلاشی ارزشمند داشته، به رفع محرومیت در دیگر شهرستان محروم استان یعنی هلیلان نیز توجه دارد.

  • منبع خبر : مهر