معاون وزارت اقتصاد درباره اعطای تسهیلات به جاماندگان سهام عدالت گفت: اعتقاد وزارت اقتصاد این است که دولت سهمی برای واگذاری به جاماندگان ندارد.

به گزارش بورس امروز، عباس معمار نژاد در نشست خبری ارائه تسهیلات اعتباری بانک‌ها با وثیقه گذاری سهام عدالت، درباره اعطا سهام عدالت جدید به جاماندگان، گفت: در قانون نیز ۶ دهک جامعه دیده شده که با توجه به مشمول بودن ۴۹ میلیون نفر، این هدف تا حدودی پوشش داده شده اما اینکه بعدازاین کسانی به ۶ دهک اضافه شده‌اند یا خیر بحث دیگری است.

وی با بیان اینکه سهامی برای واگذاری سهام عدالت جدید وجود ندارد، گفت: اگر مجلس قانونی مبنی بر اعطا سهام جدید تصویب کند دولت مکلف است که آن را اجرا کند.

فروش ۳۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد، گفت: ۳۰ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد و شرکت‌های بانک‌ها فروخته شده و در حال حاضر شاید بزرگ‌ترین فروش، فروش سرمایه‌گذاری امید است که ۲۲ مرداد به‌صورت بلوکی ارائه می‌شود. رقم این واگذاری بالاست و تبدیل به بزرگ‌ترین رقم واگذاری می‌شود. ماه گذشته نیز گروه توسعه ملی را بانک ملی با نماد و بانک ارائه کرد این سهم هم به‌صورت بلوکی عرضه خواهد شد.

معمار نژاد با بیان اینکه به جز بانک‌ها هیچ ارگانی توانایی سرمایه‌گذاری‌های بزرگ ندارد، ادامه داد: دو گروه مالی مانند سپهر و ملت نیز در حال طی کردن فرایند واگذاری هستند و به‌محض انجام شدن عرضه اولیه شأن شکل خواهد گرفت بنابراین اقدامات بانک‌ها در راستای واگذاری اموال و املاک مثبت است و امیدوار هستیم بتوانیم از منابع حاصل بانک‌ها سرمایه‌گذاری جدید را انجام دهیم.

وی ادامه داد: باید منابع حاصل را به سمت سرمایه‌گذاری در جای جدید سوق بدهیم به‌عنوان نمونه در مکران پتروشیمی‌هایی را ایجاد کنیم البته محدودیت‌هایی قانونی وجود دارد که در تلاش هستیم آنها را برطرف کنیم.

 

 

 

  • منبع خبر : مهر