در هفته منتهی به ۱۸ مهر ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهار­شنبه ۱۸ مهر ۹۷ ،به عدد ۱۸۱۰۱۶ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۴۵۴۴ کاهش داشته است. تعداد روزهای کاری این هفته ۵ روز بود و حجم معاملات ۲۴۹۹۴ میلیون سهم و ارزش آن ۸۱۳۷۱ […]

در هفته منتهی به ۱۸ مهر ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهار­شنبه ۱۸ مهر ۹۷ ،به عدد ۱۸۱۰۱۶ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۴۵۴۴ کاهش داشته است.

تعداد روزهای کاری این هفته ۵ روز بود و حجم معاملات ۲۴۹۹۴ میلیون سهم و ارزش آن ۸۱۳۷۱ میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته گذشته که ۵ روز کاری داشت به ترتیب ۱ درصد و ۲ درصد کاهش داشته است.ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته به عدد ۶۹۰۶۰۲۵ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۴ /  ۲ درصد کاهش داشته است.

همچنین از ابتدای سال جاری تا هفته منتهی به ۱۸ مهرماه ۹۷، شاخص کل  با  ۸۸ درصد افزایش به رقم ۱۸۱۰۱۶ واحد بالغ گردید و شاخص کل هم وزن با ۵ / ۷۰ درصد کاهش عدد ۲۹۴۳۹ واحد را تجربه کرد .

فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای بیشترین ارزش معاملات را با ۹ / ۱۸ درصد و بانک ها و موسسات اعتباری بیشترین حجم معاملات را با ۴ / ۲۷ درصد به خود اختصاص داده است.

 بر این اساس در ۳۰ روز منتهی به ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۷، «استخراج کانه های فلزی» با بازدهی ۵۴ + درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت.در مدت مشابه صنعت « محصولات چوبی » با افت با ۵ / ۱۷ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، در محاسبه بازدهی­ها نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس دبی (DFM INDEX) با افت ۲ / ۰  درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس نزدک (NASDSQ) با افت ۵ / ۷ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده­اند.

علاوه بر موارد فوق، بازدهی بورس تهران، فرابورس ایران، نرخ ارز و طلا به صورت هفتگی و ماهانه در اختیار خواننده قرار دارد. صنایع و شرکت‌ های با بیشترین تأثیر بر شاخص، معاملات به تفکیک صنایع، ریسک و بازدهی صنایع نیز از دیگر اطلاعات ارایه ‌شده در این گزارش است. مقایسه‌ی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و همچنین خلاصه‌ای از بازده برخی از بورس ها، انس طلا،قیمت جهانی نفت، نرخ ارزهای مبادل های و قیمت فلزات اساسی نیز در بخش پایانی این گزارش قابل مشاهده است.