مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در تشریح اقدام‌های و برنامه‌های مسئوليت اجتماعی گفت: بيمه بازسازی و تجهيز نزديك به ۵۰۰ هزار خانه روستايی در مقابل حوادث و بلايای طبيعی يكی از اقدام‌های این بانک همسو با هدف توانمندسازی هموطنانمان در مناطق محروم است.

به گزارش بورس امروز، مرتضی اکبری اظهار کرد: بانک مهر ایران اقدام‌های شایسته‌ای را برای توانمندسازی هموطنانمان در مناطق محروم انجام داده که بیمه بازسازی و تجهیز نزدیک به ۵۰۰ هزار خانه روستایی درمقابل حوادث و بلایای طبیعی یکی از این اقدامات است.

وی افزود: وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله و خسارت‌های ناشی از آن در نقاط مختلف کشور تلنگری برای توجه به ضرورت بیمه، به‌ویژه در مناطق روستایی است.

مدیرعامل بانک مهر ایران افزود: وقوع زلزله‌های مختلف مانند زلزله کرمانشاه تجربه تلخی بود تا ضرورت توجه به آینده‌نگری در مقابل حوادث و بلایای طبیع برای جبران خسارت‌های ناشی از آن زیر ذره‌بین قرار گیرد؛ همچنین وقوع سیل در بیش از ۲۰ استان کشور بار دیگر ضرورت توجه به این امر را به عنوان جایگزینی برای افسوس و رنج پس از حادثه نشان داد.

اکبری ضمن تأکید بر اهمیت بیمه تصریح کرد: بیمه کالایی اجتماعی است که نقشی مهم و غیر قابل انکار در تسریع و تسهیل جبران خسارت‌های ناشی از وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله دارد، اما متأسفانه به دلایل مختلف کمتر مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از آنجا که بانک مهر ایران و ماهیت خدمات آن، کمک‌رسانی به قشور متوسط و ضعیف جامعه و توانمندساز پایدار آن‌هاست، مأموریت و مسئولیت اجتماعی آن نیز باید در راستای تقویت معیشت اقشار ضعیف جامعه باشد.

مدیرعامل بانک مهر ایران افزود: در همین راستا، بانک مهر ایران برای نخستین بار در کشور با هدف تسریع و تسهیل جبران خسارت‌های ناشی از وقوع بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله در روستاهای کشور، توجه خود را بر روی بیمه حوادث خانه‌های روستایی معطوف کرد.

اکبری یادآور شد: در جریان بلایای طبیعی، آسیب‌های وارد شده به افراد، مثل یک کوه عظیم یخی است که قسمت اعظم آن زیر آب قرار دارد و دیده نمی‌شود؛ بر اساس بررسی‌های انجام شده به هنگام وقوع یک حادثه مانند سیل و زلزله، دولت و نهادهای وابسته در گام نخست به دنبال رفع نیازهای اولیه اقشار آسیب‌دیده و تأمین سلامت، خوراک، پوشاک و اسکان موقت آن‌هاست و مسائل مربوط به اقدام‌های زیرساختی از جمله احداث و بازسازی منازل هموطنان در گام‌های بعدی قرار می‌گیرد که به‌طور معمول با وقفه چند ماهه و پس از تأمین مایحتاج ضروری اولیه آسیب‌دیدگان اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: به همین دلیل بانک مهر ایران با توجه به اینکه بیمه خانه‌های روستایی به‌عنوان راهکاری برای مدیریت بحران و مُسکنی برای کاهش دردهای ناشی از حوادث طبیعی است، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود نزدیک به ۵۰۰ هزار خانه روستایی ۳ استان کمتر برخوردار کشور را بیمه کرد تا همزمان با گام نخست دولت و نهادهای مربوطه برای تأمین مایحتاج مورد نیاز مردم، گام دوم نیز با هدف کاهش آلام و فشارهای روانی ناشی از حادثه همزمان برداشته شود.

مدیرعامل بانک مهر ایران تأکید کرد: در این برنامه، بانک تمام روستاهای استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام را زیر پوشش بیمه حوادث و بلایای طبیعی قرار داده است.

وی افزود: در این طرح، افزون بر ساختمان مسکونی، اثاث منزل روستاییان نیز زیر پوشش بیمه قرار گرفته است.

  • منبع خبر : روابط عمومی بانک مهر ایران