مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس از بهره‌برداری فاز دوم فولادسازی کاوه جنوب کیش خبر داد و گفت: سالانه ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید کشور در این بخش افزوده شد.

به گزارش بورس امروز، سید محمد اتابک با اعلام این خبر، توضیح داد: همزمان با روز عید قربان فاز دوم فولادسازی فولاد کاوه جنوب کیش به ظرفیت سالیانه ۱.۲ میلیون تن به بهره‌برداری رسید که این طرح، بدون حضور کارشناسان خارجی و با تکیه‌بر توان داخلی به بهره‌برداری رسید.

به گفته وی وزارت صنعت، معدن و تجارت در افق ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را برنامه‌ریزی کرده و تا پایان سال گذشته ظرفیت این بخش به بیش از ۳۵ میلیون تن رسید.

مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس گفت: بهره‌برداری کامل از این خط ظرفیت تولید شرکت را به ۲.۴ میلیون تن شمس در سال ارتقاء بخشید و اکنون به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان شمش فولادی در کشور تبدیل شد.

همچنین وزارت صمت ضمن اعلام تولید ۲۷.۲ میلیون تن شمش فولادی در سال ۹۸، از برنامه دستیابی به ۳۰ میلیون تن فولاد تا پایان امسال خبر داد.

از سوی دیگر همزمان با عید قربان رهبر معظم انقلاب فرمودند: علاج قطعی تحریم تکیه‌بر توان داخلی است و صنایع درون‌زا و برون‌نگر را خاطرنشان ساختند.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از واحدهای وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و هلدینگ کاوه پارس است که در بازار اولیه بورس اوراق بهادار تهران نیز با نماد «کاوه» حضور دارد.

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پایان سال ۱۳۹۸ از صادرات ۱۰.۳ میلیون تن فولاد ( ۶.۹ میلیون تن شمش و ۳.۴ میلیون تن تولیدات فولادی) خبر داده بود.

ایران اکنون دهمین تولیدکننده فولاد جهان محسوب می‌شود، پیش‌بینی شده در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ به رتبه هفتم دنیا صعود کند.

  • منبع خبر : ایرنا

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های فولاد کاوه جنوب کیش ( کاوه )