شرکت ذوب‌آهن اصفهان در تیرماه امسال فروش 7 هزار و 730 میلیارد و 641 میلیون ریالی داشت، این فروش در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش 15 درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش کدال بورس امروز، در میان محصولات تولیدی این شرکت که شامل  تیرآهن، میلگرد، کلاف، ریل، فرآورده‌های جانبی و سایر(نبشی، ناودانی و…) است در اولین ماه فصل تابستان بیشترین درآمد حاصل از فروش مربوط به تیرآهن با رقم سه هزار و ۴۸۳ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال بوده است که نسبت به تیرماه سال گذشته از رشد ۴۳ درصدی برخوردار بوده است. این در حالی است که در تیرماه سال گذشته بیشترین درآمد حاصل از فروش مربوط به تولید شمش کالایی بوده است.

ریل گران‌ترین محصول ذوب آهن

این گزارش می‌افزاید: در بین محصولات تیرآهن، میلگرد، کلاف، ریل، شمش کالایی، فرآورده‌های جانبی و سایر ( نبشی، ناودانی و غیره)، محصول ریل از بالاترین قیمت فروش داشته است. هر تن از ریل تولیدی در این شرکت با نرخ ۱۲۰ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۷۳۶ ریال در تیرماه امسال از سوی شرکت ذوب‌آهن اصفهان به فروش رفته است. این در حالی است که در تیرماه سال گذشته به رغم تولید یک هزار و ۲۵۰ تن ریل، فروشی از این محصول نداشت.

همچنین کلاف تولیدی از سوی این شرکت در اولین ماه تابستان ۹۹ ، به ازای هر تن به قیمت ۷۴ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۳۵۸ ریال به فروش رسانده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۷۰ درصدی برخوردار شده است.

افزایش صادرات ذوب آهن

در تیرماه امسال شرکت ذوب‌آهن از محل صادرات تیرآهن، میلگرد، فرآورده‌های جانبی و شمش از درآمد ۴ هزار و ۶۸۲ میلیارد و ۶۰۸ میلیون ریالی داشته است. ذوب در تیرماه بیشترین صادرات را در شمش با درآمد ۴ هزار و ۶۸۲ میلیارد و ۶۰۸ میلیون ریال داشته است. بیشترین نرخ فروش  صادراتی به ازای هر تن مربوط به تیرآهن بوده است. ذوب‌آهن اصفهان سال گذشته در تیرماه هیچ‌گونه درآمدی از محل صادرات نداشته است.

  • منبع خبر : کدال

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های ذوب آهن اصفهان ( ذوب )