فروش پی‌وی‌سی پتروشیمی غدیر در سه ماه نخست سال ۹۹ با هشت درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به ۲۴ هزار و ۸۹۶ تن رسید و درآمدی 2 هزار و ۷۳۵میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریالی عاید این شرکت شد.

به گزارش کدال بورس امروز، با توجه به صورت مالی ۳ ماهه شرکت پتروشیمی غدیر فروش داخلی‌ کنونی این شرکت از طریق بورس کالا و بر اساس ضوابط و دستورعمل‌های مشخص شده به صورت نقدی یا سلف انجام می‌شود.

فروش صادراتی نیز براساس مصوبه‌هایت کمیته فروش از طریق مزایده به صورت نقدی انجام می‌شود که برای قیمت معامله در سال ۹۹، ۸۲۰ دلار به ازای هرتن پی‌وی‌سی برآورد شده، شایان ذکر است نرخ تسعیر برای سال ۹۹ برای هر دلار آمریکا مبلغ ۱۴۵،۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.

پروژه‌ها و طرح‌های توسعه

پتروشیمی غدیر با توجه به استقبال بازارهای داخلی و خارجی از محصول پی‌وی‌سی برنامه دارد با بررسی، امکان‌سنجی و تامین منابع مالی اجرای پروژه غدیر ۲ را در دستور کار خود دارد.

پتروشیمی غدیر برای سال ۹۹ اجرای چند پروژه زیست محیطی را در برنامه خود قرار داده است.

احداث ساختمان اداری و بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) طراحی، خرید، نصب و راه‌اندازی fire alarm and gas detector، طراحی و اجرای دوربین‌های حراستی، احداث تصفیه پساب واحد VCM، تامین متریال و بازسازی کوره کراکرو راکتور اکسی با هزینه‌ای معادل یک هزار یورو از جمله پروژه‌های زیست محیطی پتروشیمی غدیر به شمار می‌آیند، همچنین این شرکت طراحی، خرید و ساخت کولینگ تاور جدید و رنگ‌آمیزی اسکلت کولینگ تاور را در برنامه گذاشته است.

انتظار می‌رود با تکمیل این پروژه‌ها در سال ۱۳۹۹، شرکت پتروشیمی غدیر به‌عنوان صنعتی سبز معرفی شود.

گزارش مقایسه‌ای تولید پی‌وی‌سی

در سه ماه نخست سال ۹۹ شرکت پتروشیمی غدیر با کاهش تولید ۵،۸ درصدی نسبت به سه ماه مشابه ۹۸ مقدار ۲۸ هزار و ۸۴۹ تن PVC تولید کرد، شایان ذکر است این شرکت در زمان مشابه ۹۸، حدود ۳۰ هزار و ۵۴۰ تن PVC تولید کرده بود.

پتروشیمی غدیر برای سال آینده بر اساس ظرفیت اسمی ۱۲۰ هزار تن تولید PVC را برآورد کرده است.

در راستای جبران کمبود خوراک برای رسیدن به تولید ۱۲۰ هزار تن، مقرر شده مقدار ۳۳ هزارتن EDC با قیمت ۸۰ دلار خریداری شود که تا پایان دوره مورد گزارش مقدار ۶ هزارو ۹۹۸ تن خرید EDC با قیمت ۲۷۰ دلار انجام شده است

گزارش مقایسه‌ای فروش پی‌وی‌سی

در سه ماه نخست ۹۹ شرکت پتروشیمی غدیر مقدار ۲۴ هزار و ۸۹۶ تن معادل ۲ هزار و ۷۳۵ میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریال فروش داشته است و این مقدار از لحاظ حجمی نسبت به سه ماه مشابه پارسال ۸ درصد و از لحاظ قیمتی ۶۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شایان ذکر است مقدار فروش غدیر در سه ماه نخست امسال ۹۸ برابر ۲۲ هزار و ۹۶۳ تن و به قیمت یک هزار و ۷۰۳ میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال بوده است.

سود و زیان شرکت

مقدار کل درآمد عملیاتی شرکت در سه ماه نخست سال ۹۹ با مقدار فروش دکر شده برابر است که نسبت به مشابه پارسال ۶۱ درصد افزایش داشته است.

سود خالص شرکت نیز در ابن بازه زمانی برابر با ۸۲۴ هزار و ۵۴۹ میلیون ریال بوده است که نسبت به پارسال ۱۵۸ درصد رشد داشته، همچنین سود پایه هر سهم این شرکت ۶۳۴ریال است که این رقم هم نسبت به پارسال ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

بررسی اقلام ترازنامه این شرکت در مقایسه با دوره مشابه پارسال نشانگر افزایش سودآوری و بهبود نقدینگی و سرمایه در گردش است.