مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اهتمام ایرانیان اظهار کرد: برخورداری سهامداران حقیقی از یک تشکل خود انتظام در بازار سرمایه و داشتن تریبون مستقل امری بدیهی و ضروری است.

محمدعلی احمدزاد اصل به خبرنگار بورس امروز گفت: هدف برگزاری این نشست، تشکیل کانون سهامدارن حقیقی بوده است، این کانون به عنوان یک تشکل غیر دولتی در بازار سرمایه خواهد بود که به‌صورت رسمی پس از کسب شرایط احراز و مجوزهای لازم ان‌شاءالله بتواند به مرحله اجرا برسد.

وی با اشاره به هدف تشکیل این کانون عنوان کرد: سهامداران حقیقی به عنوان یکی از ذی‌نفعان بازار سرمایه به حساب می‌آیند. ایجاد چنین تشکلی می‌تواند انسجامی برای سهامداران حقیقی باشد و در عین حال توانایی دستیابی به خواسته‌ها و تقاضاهای خود را برای تقویت ارکان بازار سرمایه، حفظ حقوق سهامداران و دیگر اهدافی که برای این کانون‌ها پیش‌بینی شده است، داشته باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اهتمام ایرانیان درباره شرایط تحقق این اهداف این کانون بیان کرد: برخورداری سهامداران حقیقی از یک تشکل خود انتظام در بازار سرمایه و داشتن تریبون مستقل امری بدیهی و ضروری است.

احمدزاد اصل در رابطه با منافع این تشکل‌ها برای سهامداران حقیقی سهام عدالت عنوان کرد: سهامداران حقیقی سهام عدالت باید مورد پذیرش قرار بگرند که لازمه‌ی آن داشتن یک تشکل با کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار است تا حقوق سهامداران حقیقی نیز حفظ شود. این یکی از وظایف مهم سازمان بورس به منظور صیانت از حقوق صاحبان سهام است.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه سهامداران حقوقی تشکل‌های خاص خود را برای حفظ منافعشان دارند، لازم است سازمان بورس و اوراق بهادار برای حفاظت از منافع سهامداران حقیقی که هیچ تشکل ثبت شده‌ای ندارند، این کانون را تشکیل دهد. ان‌شاءالله این کانون بتواند مطلعی برای آغاز فعالیت قانونی، سازمان یافته، سازنده و تقویت کننده بازار سرمایه باشد.