گمانه زنی هایی بین اهالی بازار مبنی بر تاثیر گذاری تحریم ها در کاهش فروش شرکت شکل گیرد.به نظر آزاد سازی نرخ مس در بورس کالا و کاهش آربیتراژ آن در داخل کشور تقاضای داخلی محصولات شرکت را کم نموده است اما برای صحبت درباره ی تاثیر تحریم ها بر کاهش فروش شرکت کمی زود است.

نیما جوادیان،کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تحلیل فملی با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

جوادیان عنوان کرد:فملی در شهریور ماه با فروش ۷٫۱۸۵ تن کاتد مس . ۲٫۵۴۳ تن مفتول و ۴۹ تن کنستانتره طلا و نقره مبلغ فروش ۴۶۰ میلیارد تومانی را محقق نمود.

وی افزود: نرخ فروش محصولات شرکت نشان از رشد ۴۰ درصدی در شهریور ماه به نسبت ماه های قبل دارد اما در مقدار فروش کاتد مس که اصلی ترین محصول شرکت می باشد کمی ضعیف عمل نموده و این امر موجب گشته است گمانه زنی هایی بین اهالی بازار مبنی بر تاثیر گذاری تحریم ها در کاهش فروش شرکت شکل گیرد.به نظر آزاد سازی نرخ مس در بورس کالا و کاهش آربیتراژ آن در داخل کشور تقاضای داخلی محصولات شرکت را کم نموده است اما برای صحبت درباره ی تاثیر تحریم ها بر کاهش فروش شرکت کمی زود است.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد:فملی در ۶ ماهه اول سال جاری حدود ۹۴٫۰۰۰ تن کاتد مس فروخته است که نسبت به فروش ۵۸٫۰۰۰ تنی مدت مشابه سال قبل نشان از رشد ۶۶ درصدی دارد.

بیشتر بخوانید:  برنامه‌ریزی ایمیدرو برای 5 تفاهم‌نامه همکاری شرکت‌های بزرگ معدنی با هپکو

بیشتر بخوانید: اخبار نماد فملي