شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان در سال منتهی به 29 اسفند 1398 سود خالص 5 هزار و 510 میلیارد و 316 میلیون ریالی به دست آورده است که به سبب این سود به هر سهم 3 هزار و 688 ریال تعلق گرفت.

به گزارش بورس امروز؛ شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان سرمایه ۱۴ هزار و ۹۴۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالیی دارد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان سهامدار اصلی، شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد، شرکت فنی و مهندسی فولاد مبارکه اصفهان، شرکت فولاد متیل و شرکت معدنی و صنعتی فولاد سنگ مبارکه اصفهان به عنوان دیگر سهامداران شرکت به شمار می‌آیند.

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان در سال منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ سود خالص ۵ هزار و ۵۱۰ میلیارد و ۳۱۶ میلیون ریالی به دست آورده است که به سبب این سود به هر سهم ۳ هزار و ۶۸۸ ریال تعلق گرفت.

رشد ۲۵ درصدی فروش

با توجه به ظرفیت اسمی ۵ میلیون تنی تولید گندله، در سال ۹۷ مقدار ۲ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۵۷۰ تن و در سال ۹۸ حجم تولید به ۲ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۵۲ تن رسید.

شرکت در سال ۹۷ از محل فروش ۳ میلیون و ۴۸ هزار و ۹۲۸ تن گندله به درآمد ۱۹ هزار و ۱۱۰ میلیارد و ۸۳۹ میلیون ریالی دست یافت. در سال ۹۸ فروش شرکت رشد ۲ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۲۹۲ تنی ( با افزایش۲۵ درصدی) به ۲۳ هزار و ۹۷۳ میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریال رسید.

رشد ۳۷ رصدی قیمت مواد اولیه

مواد اولیه شرکت برای تولید عبارتند از کنسانتره، سنگ همانیت، پنتونیت، سنگ آهن، ریزدانه خریداری شده و سود می باشد که در سال ۹۷ قیمت تامین مواد اولیه شرکت برابر با ۱۳ هزار و ۳۷۱ میلیارد و ۹۷۵ میلیون ریال بوده است که این رقم با رشد۳۷ درصدی در سال ۹۸ به ۱۸ هزار و ۴۴۶ میلیارد و ۶۳۹ میلیون ریال رسیده است. شایان ذکر است که مواد اولیه سنگ همانیت، سنگ آهن و ریزدانه خریداری شده در سال ۹۸ به موجودی مواد اولیه شرکت اضافه شده‌اند و در سال ۹۷ جزو مواد اولیه شرکت نبوده اند.

درآمد ۹۱ درصدی غیرعملیاتی شرکت

درآمد غیر عملیاتی شرکت در سال ۹۷ برابر با ۹۹ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال بوده است که در سال ۹۸ با رشد ۹۱ درصدی به ۱۹۱ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال رسیده است.

ارزش دارایی‌های شرکت در سال ۹۷

ارزش ساختمان شرکت در سال ۹۷ از رقم یک هزار و ۲۰۹ میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال و ماشین‌آلات و تجهیزات از رقم ۷ هزار و ۳۷۷ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریالی برخوردار بوده است.

پروژه های در حال اجرا

این گزارش می افزاید: پروژه‌های شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان شامل کارخانه کنسانتره سازی با ۹۳.۲ درصد پیشرفت، گندله‌سازی-کارهای اضافی با ۹۹.۹ درصد پیشرفت، تامین و نصب تجهیزات برق از پست ۴ به پست کنسانتره و گندله با ۹۷ درصد پیشرفت، پست‌های اصلی برق با ۹۵ درصد پیشرفت، نصب و راه‌اندازی ترانسفورماتورهای قدرت با ۹۷ درصد پیشرفت، پروژه خط انتقال باطله کارخانه کنسانتره با ۹۰ درصد پیشرفت، عملیات زیرسازی و پل سازی ایستگاه راه آهن با ۹۳ درصد پیشرفت، محوطه‌سازی و جاده‌سازی داخل سایت با ۶۵ درصد پیشرفت، فعالیت‌های عمرانی متفرقه با ۹۷.۵ درصد پیشرفت، ساخت پمپ‌خانه و تصفیه‌خانه آب RO با ۹۳ درصد پیشرفت، انتقال و جمع‌آوری فاضلاب بهداشتی با ۹۸ درصد پیشرفت و تهیه و ساخت انبار واردات با ۹۹ درصد پیشرفت است.

عمده مبلغ پروژه در جریان تکمیل مربوط به ساخت کارخانه کنسانتره است که مبلغ ۲.۵۲۹ میلیارد ریال (ثبت شده در دفاتر شرکت فولاد مبارکه تا ابتدای سال ۹۶) در دی‌ماه ۱۳۹۶ بوده است.

به موجب تفاهم‌نامه‌ای، این پروژه به شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان انتقال و از آن به بعد صورت وضعیت‌های پیمانکاران (چهار شرکت مانا، معیار صنعت، GMI و SDM به عنوان مشارکت MMGN) در این سر فصل منظور شده است.

بیشتر بخوانید: اخبار فولاد مبارکه