خلاصه ی گزارشات مهم کدال در هفته ای که گذشت

سارا مخلصی،کارشناس بازار سرمایه در رابطه با گزارش های مهم در کدال با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

رمپنا

مپنا با یک گزارش عجیب بازار را غافلگیر کرد شرکت اصلی ۷۶۴ میلیارد تومان زیان تسعیر ارز در صورت های مالی شرکت اصلی و ۸۹۱ میلیارد تومان در صود وزیان تلفیقی گزارش نمود در ادامه سود و زیان تلفیقی به این نکته اشاره شده است که مجموع تراز ارزی مانده بدهی و دارایی ارزی منجر به شناسایی زیان تسعیر ارز در صورت های مالی تلفیقی شرکت شده است . این شرکت در دوره یکماه ۴۰۲ ریال زیان در صورت های مالی شرکت اصلی و ۴۱۵ ریال زیان در صورت های مالی تلفیقی با سرمایه ۲۰هزار میلیاردی محقق کرده است.

وبیمه

وبیمه در شهریور ماه عملکرد خوبی را گزارش کرده است شرکت ۵۸ میلیارد ریال سود از محل فروش سرمایه گذاری ها شناسایی کرده واگذاری شبریز کماسه و صندوق لوتوس تاثیرات مطلوبی در این شناسایی این میزان سود داشته است.

تیپیکو

تیپیکو در شهریور ماه ۴۴ میلیارد ریال سود از محل فروش سرمایه گذاریها داشته است به نظر میرسد امسال شرکت سود خوبی از محل فروش دارایی ها شناسایی کند.

خاذین

خاذین در شهریور تنها ۱۲۳ میلیارد ریال فروش داشته است که یک روند رو به افت را نشان میدهد این در حالی است که شرکت در مقایسه با ماه قبل فروش نسبتا خوب ۲۳۸ میلیارد ریالی گزارش نمود سهم در فروردین فروش ۲۲۳ میلیارد ریالی را داشته است در اردیبهشت این عدد با رشد به میزان ۳۵۲ میلیارد ریال رسید و در خرداد با افت به مقدار ۲۵۶ میلیارد ریال رسید در تیرماه عدد فروش۲۴۶ میلیارد ریال بوده که در نهایت و در جمع ۶ ماهه ۱۴۴۳ میلیارد ریال فروش داشته است.که در مقایسه با سال گذشته شرکت در ۶ ماهه سال ۹۶ ۱۲۹۴ میلیارد ریال فروش داشته است این رقم نسبت به امسال رشد نسبتا خوبی را تجربه کرده اما عملکرد درشهریور بسیار ضعیف بوده است.

بیشتر بخوانید:  افزایش 60 درصدی نرخ دولتی خرید چغندر

پکرمان

شرکت در شفاف سازی جدید خود اینطور گزارش کرده است:در تير ماه سال جاري مجوز افزايش ۹ درصدي نرخ فروش محصولات را از مرجع ذيربط اخذ نموده است.مواد اوليه شرکت شامل کائوچوي طبيعي و استيل کورد طبق اعلام وزارت صنعت و معدن از طريق ارز بانکي، کائوچوي مصنوعي از طريق بورس کالا، دوده و نخ تاير از طريق عرضه کنندگان داخلي تأمين مي گردد.توليد و فروش شرکت طبق روال عادي در حال انجام مي باشد.

چکاپا

چکاپا افزایش نرخ را تاییدکرد با توجه به نوسانات چشمگیرنرخ ارز و همچنین سایر اتفاقاتی که در حوزه ی کلان اقتصاد کشور رخ داده است ، نرخ فروش کاغذ رول سفید ( تن ) در مرداد ماه ۵۳٫۰۰۰٫۰۰۰ یال و در شهریور ماه ۷۶٫۰۰۰٫۰۰۰ریال نرخ فروش خمیر ویرجین ( تن ) در مرداد ماه ۶۲٫۰۰۰٫۰۰۰ریال و در شهریور ماه ۷۳٫۰۰۰٫۰۰۰ریال اعلام شد.

شخارک

شخارک در یک گزارش عالی نرخ فروش محصولات خود از قبیل پروپان به میزان ۴۱,۵۲۱,۶۸۲ بوتان ۴۲,۵۷۵,۶۷۰ پنتان ۴۷,۳۳۶,۹۹۳ ریال اعلام کرد که این اعداد رشد دوبرابری نسبت به ماه گذشته را نشان میدهند.

فخوز

شرکت در یک گزارش خوب میزان فروش شهریور ماه را ۸۷۵۹ میلیارد ریال اعلام کرده است که به نظر میرسد محصول صادراتی را با دلار ۸۰۰۰ تومانی به فروش رسانده است.نرخ اسلب صادراتی ۴۵,۳۶۸,۳۵۸ و نرخ بلوم و بيلت صادراتي ۴۳,۰۴۰,۸۹۷ ریال است و نرخ داخلی نیز در حدود ۲۴۰۰ است . نکته قابل توجه در این گزارش این است که فروش صادراتی شرکت به لحاظ مقداری نسبت به ماه گذشته نصف شده است.در مرداد نرخ اسلب داخلی ۲۵,۲۰۵,۳۴۴ و نرخ اسلب صادراتی ۲۱,۳۵۵,۱۴۹ بوده که به نظر با نرخ ۴۲۰۰ تسعیر کرده است. در بلوم و بیلت صادراتی نیز نرخ ۲۲,۱۴۵,۱۹۰ و فروش داخلی نیز ۲۵,۳۴۶,۱۵۶ بوده است.در مجموع فروش شش ماهه ی شرکت ۴۵۶۱۲ میلیارد ریال بوده است.

بیشتر بخوانید:  اختیار معامله با سررسید بلند مدت، به بورس تهران آمد

خراسان

شرکت در شهریور ۶۸۴ میلیارد ریال فروش داشته است نرخ اوره صادراتی ۱۹,۹۷۶,۹۷۰ و در ملامین هم فروش خوبی را گزارش کرد . نرخ تسعير ارز براي هر دلار ۸۰,۷۳۰ ريال جهت فروش هاي صادراتي در نظر گرفته شده است.در مرداد ماه یک فروش خوب به میزان۷۸۶ میلیارد ریالی داشته که نرخ اوره صادراتی ۱۵,۳۱۰,۲۴۰ ریال بوده است . در تیرماه با فروش ۵۷۰ میلیارد ریالی مواجه بوده و نرخ فروش اوره ۱۱,۹۰۷,۰۹۰ ریال است .سهم در فروردین ۳۶۸ میلیارد ریال فروش داشته که این عدد در اردیبهشت با رشد خوب ۶۲۲ میلیارد ریال شده که در خرداد با کمی افت به میزان۵۳۲ میلیارد ریال رسید . جمع فروش۶ ماهه شرکت ۳۵۶۴ میلیارد ریال است که این عدد در دوره مشابه قبل ۲۴۳۰ میلیارد ریال بوده است که رشد چشمگیری را نشان میدهد.

کطبس

شرکت در فروردین با فروش از موجودی و با نرخ ۱,۳۴۰,۱۹۸ ریال ۲۴ میلیارد ریال فروش را گزارش کرده است این عدد در اردیبهشت با رشد چشم گیر نرخ فروش به ۱,۴۷۳,۷۱۷ رسید و رشد مقداری فروش ۳۵ میلیارد ریال شده است.در خرداد با فروش ۲۸ میلیارد ریالی مواجه بوده و نرخ فروش بازهم رشد کرد و به میزان۱,۵۰۵,۲۸۰ ریال رسید در تیر این عدد ۳۵ میلیارد ریال و نرخ ۱,۴۱۴,۸۸۸ ریال بوده در مرداد عدد فروش به میزان ۴۳ میلیارد ریال رسید و نرخ ۱,۴۹۶,۵۱۷ ریال بوده است.در شهریور ۳۹ میلیارد ریال فروش صورت گرفته و نرخ فروش ۱,۷۹۴,۴۹۰ . در مجموع شرکت در ۶ ماهه امسال ۲۲۶ میلیارد ریال فروش داشته است که این عدد درمدت مشابه سال قبل ۱۷۵ میلیارد ریال بوده است .

بیشتر بخوانید:  «خبهمن» در صدد افزایش سرمایه