مدیر مخابرات منطقه سمنان خبر داد: بالغ بر 13 میلیارد ریال با هدف توسعه و بهبود پوشش شبکه همراه اول در 11 روستای استان سمنان هزینه شده است.

به گزارش بورس امروز، مجید دارائی ضمن گفت: به همت تلاشگران عرصه ارتباطات در مخابرات منطقه سمنان و با هدف بهبود پوشش آنتن‌دهی همراه اول، فناوری‌های نسل (۳G) و نسل (۴G) همراه اول در ۱۱ سایت BTS روستاهای استان سمنان نصب و راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان از نظر پوشش آنتن‌دهی همراه اول در مسیرهای جاده‌ای و ریلی از وضعیت مطلوبی برخوردار است، یادآور شد: در راستای بهبود وضعیت پوشش آنتن‌دهی در روستاهای استان و با بررسی‌های به عمل آمده از سوی کارشناسان مخابرات منطقه سمنان، نصب و راه‌اندازی تکنولوژی نسل سه و چهار همراه اول در روستاهای لاسجرد سرخه، بدشت و چهار طاق پرو شاهرود، روستاهای قوشه، قدرت‌آباد، بق، مهماندوست، آهوانو و شهرک صنعتی دامغان، شهرک صنعتی فجر گرمسار و روستای جلیل‌آباد آرادان با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیر مخابرات منطقه سمنان افزود: با توجه به نصب و راه‌اندازی فناوری‌های نسل (۳G) و نسل (۴G) همراه اول در سایت‌های یادشده، نقاط زیر پوشش ظرفیت مکالمه و سرعت اینترنت قابل قبولی دارد.

دارائی، ضمن تأکید بر امر توسعه و تأمین حداکثری خدمات مورد نیاز مشتریان شرکت مخابرات ایران در دیگر نقاط شهری و روستایی استان، افزود: هدف از بهره‌بردای سایت‌های جدید BTS تلفن همراه در استان با استفاده از تجهیزات روزآمد و نسل جدید تلفن همراه، توسعه و بهبود پوشش تلفن همراه و رفاه حال مشترکان است.

  • منبع خبر : پانا

بیشتر بخوانید: اخبار مخابرات ایران