رشد ارزش معاملات به بالای ۲۰۰۰ میلیارد تومان پیش بینی می شد و محقق گردید. شاخص کل و هم وزن هم رشد خیره کننده ای داشته اند و این مسیر ادامه دارد چون هنوز ارزش دلاری بورس به قیمتهای ابتدای سال هم نرسیده است

محمدرضا صادقی،کارشناس بازار سرمایه با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

صادقی عنوان کرد:قبلا بارها تاکید شد که بازار بخاطر شرایط حاکم بر دلار، تورم حاصل از رشد قیمت ارز و نقدینگی راهی جز بالا رفتن ندارد . رشد ارزش معاملات به بالای ۲۰۰۰ میلیارد تومان پیش بینی می شد و محقق گردید. شاخص کل و هم وزن هم رشد خیره کننده ای داشته اند و این مسیر ادامه دارد چون هنوز ارزش دلاری بورس به قیمتهای ابتدای سال هم نرسیده است .

وی افزود:اگر گزارشات صادر کنندگان را بررسی کنید متوجه می شوید که بالاتفاق با ارز نیما گزارش کرده اند اما اغلب آنها ارز خود را نگه داشته و عرضه نمی کنند چون طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی در شهریور ماه ، ۳ ماه وقت دارند تا تکلیف ارز خود را مشخص کنند و تفاوت ارز آزاد و نیما اینقدر با اهمیت هست(حدود ۲ برابر) که صادرکنندگان لابی کنند و ارز خود را عرضه نکنند و این مقاومت جواب خواهد داد و آنوقت خواهید دید که با دلار آزاد ، سود این شرکتها چه اعدادی را خواهد دید.

کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:تکنیکالیستها هم معتقدند موج پنجم شروع شده و تازه شروع یک صعود با قدرت است .پس اگر سهم دارید از بازار فاصله بگیرید و فقط نگاه کنید.اگر سهم ندارید سهم های خوب بنیادی بخرید و مراقب باشید که در این بازار گاوی آخرین مالک سهم های بی بنیاد در پیک قیمت نباشید.

بیشتر بخوانید:  واریز سود ۷۰ شرکت دیگر از طریق سامانه «سجام»