افشای اطلاعات با اهمیت از طرف خکاوه که خبر از مشارکت این شرکت در طرح نوسازی ناوگان فرسوده و پیش بینی تحقق سود 200 تومانی طی دو سال داشت فعالان بازار را شگفت زده نمود.

سارا مخلصی،کارشناس بازار سرمایه در رابطه با گزارش های در کدال با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

مخلصی عنوان کرد: طی هفته گذشته کدال میزبان سیل گزارشات شفاف سازی در خصوص نوسان قیمت سهام خودرویی پس از توقف دسته جمعی نماد شرکتهای این گروه به منظور رشد قیمت بیش از ۲۰ درصد بود.

وی افزود:در این بین اطلاعیه افشای اطلاعات با اهمیت از طرف خکاوه که خبر از مشارکت این شرکت در طرح نوسازی ناوگان فرسوده و پیش بینی تحقق سود ۲۰۰ تومانی طی دو سال داشت فعالان بازار را شگفت زده نمود.زامیاد نیز در شفاف سازی از در جریان بودن مزاکرات برای طرح نوسازی ناوگان فرسوده سخن گفته است.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد:از خودرویی ها که بگذریم گزارشات افزایش سرمایه شرکتهای شهد ایران به میزان ۳۲۰ درصد از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور خرج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت،افزایش سرمایه نفت پارس به میزان ۱۰۰ درصد و میدکو به میزان ۲۱ درصد از محل آورده نقدی به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای تابعه و انتشار صورتهای مالی ۹ ماهه سیمان هرمزگان با تحقق سود ۵۵ تومانی در نه ماهه از گزارشات مهم هفته گذشته بودند. سود سیمان هرمزگان در ۹ ماهه امسال رشد ۲۷ درصدی به نسبت ۱۲ ماهه سال مالی گذشته داشته است.

مخلصی در انتها اشاره کرد:در پتروشیمی ها خراسان طی شفاف سازی اعلام نموده است که به دلیل فروش کم حجم شرکت در بورس کالا،آزاد سازی نرخ فروش محصولات در بورس کالا تاثیر با اهمیتی روی سود شرکت نخواهد داشت.شغدیر نیز از رفع مشکل تامین کاتالیست و بهبود روند تولید شرکت پس از وقفه بوجود آمده سخن گفت.

بیشتر بخوانید:  گزارش بازار بورس امروز چهارشنبه 5 آبان ماه 1400/رشد9 هزار و 501 واحدی شاخص کل بورس

 

بیشتر بخوانید: اخبار پتروشیمی غدیر