رئیس هیئت عامل ایمیدرو از پیاده‌سازی داشبورد مدیریت پروژه خبر داد و گفت: با اجرای این داشبورد، وضعیت طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو شفاف شده و به صورت فرآیندی عمل می‌کنند.

به گزارش روند بورس امروز، خداداد غریب پور در نشست داشبورد مدیریت پروژه گفت: از اواخر سال ۹۷، به دلیل چالش‌های پیش روی طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو، ضرورت حاکم شدن مدیریت پروژه احساس شد.

وی افزود: در داشبورد مدیریت پروژه، ایمیدرو همچون سر در سیستم بدن انسان است که تصمیم سازی‌ها در طرح‌های توسعه‌ای پیش رو را فرماندهی می‌کند و سایر بخش‌ها نیز به صورت یک فرآیند منظم، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

ایجاد وحدت رویه در کار

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه موفقیت این سازمان در گرو موفقیت در همه جنبه‌هاست، تصریح کرد: در کنار اکتشاف، سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌ها، پایش طرح‌ها باید به صورت مرتب انجام شود تا امور به‌خوبی پیش رود. در این میان، دیجیتالی شدن سیستم در همه بخش‌ها، ضروری است.

وی افزود: ایمیدرو باید نیروی رانش خود را درون خود تربیت کند و کارها به فرآیند تبدیل شود و در یک فرهنگ ‌سازمانی، فعالیت‌ها به صورت خودکار پیش رود. در سامانه داشبورد مدیریت پروژه، وحدت رویه ایجاد می شود و نهادهای نظارتی نیز بر اساس این سامانه پیش خواهند رفت.

غریب‌پور با اشاره به اینکه داشبورد مدیریت پروژه، اقدام ارزشمند صورت گرفته در ایمیدرو است، گفت: در اجرای این طرح، همه همکاران در ستاد ایمیدرو و شرکت‌های تابعه مشارکت کرده و اطلاعات لازم را برای ثبت در این سامانه، ارائه داده‌اند. وی افزود: سیستم مذکور پس از دریافت نقطه نظرات و انجام اصلاحات احتمالی، پیاده‌سازی می شود.

اطلاعات طرح‌ها به تفکیک استان‌ها

سجاد شکوهیار، مشاور معاونت توانمندسازی ایمیدرو در این نشست با اشاره به اینکه سامانه داشبورد مدیریت پروژه با هدف گزارش دهی صحیح مدیران این سازمان، طی ۳ ماه طراحی شد، گفت: در این سامانه، به صورت یکپارچه همه اطلاعات مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو به تفکیک استان‌ها درج شده است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مزیت این سامانه، امکان اصلاح اطلاعات طرح‌هاست که در هر زنجیره به صورت جداگانه آمده است. شکوهیار با اشاره به اینکه مدیریت پروژه در ایمیدرو در ۲ بخش «پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه» و «طراحی داشبورد مدیریت پروژه» انجام شده است، بیان داشت: در سال گذشته، پروژه فاز شناخت پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه طی مدت ۴ ماه با هدف بررسی وضعیت فعلی نظام مدیریت پروژه سازمان و با نظارت تخصصی انجمن مدیریت پروژه ایران انجام شد.

شکوهیار تصریح کرد: فاز یادشده در سه سطح پورتفولیو، طرح و پروژه و در سه بعد کارکنان، ساختار و فرآیندهای مدیریت پروژه و تکنولوژی صورت گرفت. مشاور معاونت توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به طراحی داشبورد مدیریت پروژه در این سازمان گفت: برای پیاده‌سازی سیستم مدیریت پروژه، در فاز نخست روش‌های اجرایی، دستورعمل‌ها، فرم‌ها و فلوچارت مربوطه طراحی شده و سیستم مکانیزه مختص آن، با فاصله زمانی و منطبق بر اسناد تهیه شده، طراحی و پیاده‌سازی خواهد شد.

وی ادامه داد: با هدف برطرف کردن نیازهای اطلاعاتی سازمان و در دسترس بودن اطلاعات به روز و گزارش‌های مدیریتی از پروژه‌ها، داشبورد مدیریتی پروژه‌های جاری سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه، طراحی و تهیه شد.

  • منبع خبر : ایمیدرو