استاندار هرمزگان از سرمایه‌گذاران بخش پتروشیمی و فولاد برای سرمایه‌گذاری در این منطقه دعوت  کرد و گفت: با توجه به رعایت شدن حریم دریا در منطقه ویژه پارسیان، مذاکرات برای تسریع روند صدور مجوزهای زیست محیطی انجام شد و قول‌های مساعدی داده شد.

به گزارش روند بورس امروز، فریدون همتی گفت: طبق نظر رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، حریم دریا در منطقه ویژه پارسیان رعایت شده است و این منطقه مجوز کلی از سازمان حفاظت از محیط زیست در این باره دارد.

وی افزود: یکی از درخواست‌های ما در این دیدار تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی برای اجرای پروژه در این منطقه بود که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به تحقق این مسئله قول مساعد دادند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: از ۱۲ کیلومتر ساحل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، هشت کیلومتر آن منطقه حفاظت شده محیط زیست است که باید همه فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در آن با رعایت الزام‌های زیست محیطی انجام شود.

همتی افزود: با تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی در این منطقه، پروژه‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، همچون آب شیرین کن، نیروگاه و پتروشیمی با سرعت بیشتری اجرایی می‌شوند.

وی یادآور شد: در این دیدار تسریع در پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان را نیز مورد تاکید و پیگیری قرار دادیم.

منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در سال ۹۶ به عنوان شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در هرمزگان ثبت شد.

بر اساس این گزارش منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در غرب استان هرمزگان و در شهرستان پارسیان واقع شده است در چشم انداز این منطقه تولید ۱۸ میلیون تن پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۳میلیون تن آلومینا پیش بینی شده است، همچنین شهرستان پارسیان در ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.