فولاد خراسان در سال جدید برای اولین بار بیش از 90 درصد از کنسانتره مورد نیاز خود را در استان محل استقرار و از مجموعه معادن «سنگ آهن سنگان خواف» در خراسان رضوی تامین می‌کند.

به گزارش روند بورس امروز، کسری غفوری، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با بیان این که دستیابی شرکت به منابع جدید کنسانتره و به ویژه حفظ فرصت‌ها و ظرفیت‌ها سودآور در خراسان رضوی از برنامه‌های فولاد خراسان است، گفت: خلق فرصت‌های تازه و اقدام‌های موثری که انجام داده ایم، عامل کسب توفیقات قابل توجهی در ارتقای مقدار تولید و سودآوری است.

وی افزود: این موفقیت که با حمایت سهامداران عمده و هیئت مدیره شرکت فولاد خراسان رخ داد، منجر به کاهش قابل توجه هزینه‌های حمل کنسانتره از دیگر استان‌ها به مجتمع خواهد بود.

میرعامل فولاد خراسان در ادامه با اشاره به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه «مجتمع فولاد خراسان» افزود: با اتکا به توان و تخصص کارکنان با غیرت شرکت، هر روز بیش از پیش مسیر پیشرفت و توسعه را طی می‌کنیم به‌طوری که توانسته‌ایم از تحریم‌ها برای خود فرصت ایجاد کنیم و آن را در عمل نیز ثابت کرده‌ایم که مصداق آن رکوردهای چندباره ماهانه تولید از ابتدای امسال است.

غفوری ضمن قدردانی از حمایت‌های مسئولان استان و شهرستان در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب سال «جهش تولید» نامگذاری شده، گفت: تفسیر عملی شعار پرواز فولاد خراسان با ثبت رکوردهای «تامین مواد اولیه»، «تولید» و «فروش» در سال جاری تحقق یافته است.

وی با اشاره به اقدام‌های فولاد خراسان، به عنوان بزرگترین صنعت شرق کشور، برای تنظیم و ثبات بازار و کنترل قیمت مقاطع سبک فولادی افزود: نرخ‌های غیر معمول و غیرمنطقی در ماه‌های اخیر منجر به نارضایتی و سردرگمی خریداران مقاطع ساختمانی فولادی شده بود، که این شرکت در اقدامی داوطلبانه با کاهش قیمت محصولات خود در راستای کاهش التهاب‌های کاذب بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت آهن‌آلات، پیش قدم شدیم.

مجتمع سنگ‌ آهن سنگان خواف در استان خراسان رضوی با ذخیره یک میلیارد تن یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ‌آهن جهان و تامین‌کننده مواد اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ‌ آهن در ایران است.

مجموعه کانسارهای سنگان با ۳۰ درصد ذخایر سنگ آهن کشور در وسعتی به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد، ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی خواف و ۱۸ کیلومتری شمال شرقی سنگان در استان خراسان رضوی و نزدیک مرز افغانستان قرار دارد.

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های مجتمع فولاد خراسان ( فخاس )