مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو ) از فروش 191 هزار تنی در سال 99 خبر داد و گفت: فروش این شرکت از 168 هزار تن سال 97 به 173هزار تن در سال گذشته رسید و در سال 99 نیز فروش 191هزار تنی هدفگذاری شده است.

به گزارش روند بورس امروز، احمد مجیدی در جلسه کنترل مدیریت ایرالکو گفت: با یکی از شرکت های خودروسازی برای تامین آلومینیوم آلیاژی وارد همکاری شده ایم و قرار است حداقل ۲۴هزار تن از محصول تولیدی آلومینیوم ایران، جایگزین شمش های وارداتی آن شرکت خودروسازی شود.

وی افزود: درآمد ایرالکو از ۲۸۰۰ میلیارد تومان سال ۹۷ به ۳۸۰۰ میلیارد تومان سال قبل رسید و امسال نیز به درآمد ۴۶۰۰ میلیارد تومانی دست خواهیم یافت.

سالانه ۶۰ هزار تن آند وارد کشور می‌شود

مجیدی درباره راهبردها و برنامه های شرکت برای ارتقای تولید و صادرات گفت: افزایش کمی و کیفی تولیدات، ذخیره سازی مواد اولیه،‌ مدیریت هزینه تمام شده، افزایش ظرفیت تولید و پیگیری احداث پروژه آند سازی (واقع در خیرآباد) از جمله برنامه های این شرکت است.

وی افزود: بخشی از افزایش تولید با حذف تکنولوژی قدیمی ۶۸کیلو آمپر و استفاده از تکنولوژی ۶۰۰کیلوآمپر برای تولید شمش است.

مدیر عامل ایرالکو درباره مصرف آند گفت: سالانه ۴۰هزار تن آند در داخل کارخانه تولید و ۶۰هزار تن از خارج کشور وارد می کنیم.

وی تصریح کرد‌: در این شرکت، فقط کارخانه آندسازی آلودگی ایجاد می کند در حالی که بیرون از مجموعه، کل شرکت را آلوده کننده محیط زیست قلمداد می کنند.

مجیدی گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز در داخل شرکت، شناسایی معادن جدید و مشارکت با شرکت های معدنی از جمله راه کارهای تامین پایدار مواد اولیه شناسایی شده است.

ایرالکو باید حداقل۲۰۰ هزار تن حداقل تولید کند

عباس نعیمی، قائم مقام هیئت عامل ایمیدرو گفت: «رکود صنایع پایین دست داخلی» که این روزها آن را به عنوان یک تهدید مطرح می‌کنند، فرصت صادراتی ایجاد کرده است.

وی در نشست کنترل مدیریت ایرالکو گفت: امروز بیشتر از هر زمان دیگری کشور نیاز به صادرات و ارزآوری دارد.

قائم مقام هیئت عامل ایمیدرو با تاکید بر افزایش صادرات، بیان کرد: شرکت آلومینیوم ایران( ایرالکو)، برنامه امسال را برای تولید ۲۰۰ هزار تن شمش متمرکز کند. ۲۰۰ هزار تن، حداقل رقم تولید امسال این شرکت باشد.

این عضو هیئت عامل ایمیدرو درباره وضعیت سودددهی شرکت گفت: سود کمتر از رقم سال گذشته پذیرفتی نیست و باید با مواردی از جمله مدیریت بهینه دارایی ها، کاهش هزینه ها، رشد تولید و توجه به صادرات،‌ افزایش سود را برای ایرالکو رقم زد.

نعیمی با بیان اینکه بخشی از چالش های کلان ایرالکو از طریق ایمیدرو حل می شود، تصریح کرد: این سازمان در مواردی از جمله تامین مواد اولیه و نحوه تامین ارز، در کنار شرکت ایرالکو قرار دارد.

وی درباره راه حل تامین آند مصرفی کارخانه گفت: یکی از راه حل های این امر،‌ احداث کارخانه آندسازی با مشارکت بخش خصوصی است که به تولید آند کارخانه هایی آلومینیوم بپردازد.

قائم مقام ایمیدرو همچنین درباره تامین مالی ایرالکو گفت: بخشی از سود را صرف افزایش سرمایه و اجرای طرح‌ها کنید.

نعیمی درباره کاهش هزینه ها گفت: هنر مدیران این است که بدون تعدیل نیروی انسانی و با استفاده از مدیریت بهینه مالی، رشد تولید و صادرات به افزایش درآمد کمک کنند.

  • منبع خبر : ایمیدرو