مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که برای نخستین بار درآمد این شرکت از دیتا از درآمد مبتنی بر صوت پیشی گرفت و ارزش سهام مخابرات در سال ۹۸ با رشد ۱۸۸ درصدی روبه‌رو شد.

به گزارش روند بورس امروز، سید مجید صدری در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام مخابرات ایران با اشاره به اینکه اولویت فعالیت مجموعه مخابرات در دوسال گذشته، تکیه بر توان تولیدکنندگان داخلی و استفاده از تجهیزات مخابراتی ایرانی بوده است، گفت: با اقدامات انجام شده در سال ۹۸، برای نخستین بار درآمد شرکت از دیتا از درآمد مبتنی بر صوت پیشی گرفته و ارزش سهام مخابرات در سال ۹۸ با رشد ۱۸۸ درصدی روبه‌رو شد.

وی با تشریح نقش صنعت پیشران ICT به عنوان سرمایه ای اساسی برای جهش تولید اظهار کرد: ۸۰ درصد امکانات صنعت مخابرات، داخلی است و آمادگی کامل برای تامین باقی مانده این تجهیزات بر اساس تجهیزات داخلی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در ماه‌های پایانی سال گذشته و امسال، شاهد افزایش چشمگیر سود خالص شرکت و رکوردشکنی نماد اخابر در بازار بورس بودیم که حاصل نگاه ویژه مجموعه مخابرات به توسعه پایدار به منظور تحقق سود مستمر بود.

صدری با بیان اینکه رتبه و جایگاه ICT ایران در میان ۲۲۷ کشور، رتبه هشتم است، افزود: در تعداد مشترکان پهن باند ثابت، رتبه ۱۸ را در جهان داریم که با فعالیت های انجام شده ، رکورد مصرف روزانه ۶ هزار و ۱۱۸ ترابایت ترافیک، در بخش ثابت شکسته شد.

وی همچنین تاکید کرد تمام کارکنان و مدیران شرکت مخابرات ایران در مسیر خدمت‌رسانی به ذینفعان شرکت و در جهت دستیابی به چشم‌انداز اقتصاد دیجیتال با استفاده از تولید داخلی و توجه به سرمایه‌های ملی گام برمی‌دارند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران عنوان کرد: چشم انداز شرکت مخابرات ایران در افق ۱۴۰۰، تبدیل به یک شرکت پیشرو دیجیتال در کلاس جهانی و سفارشی سازی شده بر اساس خواست مشتری ست که در این مسیربا ایجاد ارتباط مناسب مورد نیاز عموم، به دنبال ارائه متنوع ترین خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور ارزش آفرینی حداکثری برای ذینفعان است.

صدری ساده سازی فرایندهای فروش و اسفاده از فناوری های روز در اجرای تمام امور توسعه را از راهبردهای اساسی شرکت عنوان کرد و افزود: همسوسازی پتانسیل های اکوسیستم ICT کشور، جهت توسعه و ارائه خدمات و نگهداری، پشتیبانی و استفاده حداکثری از تجهیزات منصوبه جهت افزایش بهره وری، فصل نوینی را در به ثمر نشستن فعالیت های شرکت رقم زده است.

وی همچنین اعلام کرد: در حوزه صنعت فاوا، افزایش ۳ برابری ظرفیت پهنای باند بین الملل، رشد ۶۰۰ درصدی در بازدید از محتوای بومی و تکمیل شبکه ملی اطلاعات با استفاده از زیرساخت های امن و پایدار شرکت مخابرات ایران، از دستاوردهای مهم در سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: افزایش کیفیت خدمات روستایی با اجرای پروژه های متعدد نوسازی سایت ها و برقرای اتصال روستاهای قطع ارتباط شده و تنوع بخشی به خدمات دیجیتال و ارائه سرویس های ارزش افزوده مبتنی بر مشارکت و ارائه راهکارهای جامع از سیاست های کلیدی اجرا شده شرکت مخابرات ایران در یک سال گذشته است.

صدری افزود: توسعه شبکه انتقال، IP استان ها و core بین استانی و ارائه خدمات به شرکت های واجد شرایط در قالب بیت استریم از برنامه های در حال اجرای شرکت در سال ۱۳۹۹ است.

وی یادآور شد: ظرفیت‌سازی کامل برای ۵ میلیون پورت پرسرعت VDSL و FTTH در راستای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات از مهم ترین برنامه های شرکت تا پایان امسال است.

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های مخابرات ایران ( اخابر )