مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تامین مالی وزارت صمت با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت‌های مالی، بر ضرورت استفاده از ابزارهای نوین مالی تاکید کرد و گفت: هدف ما پذیرش ۱۰۰ واحد تولیدی  از سوی بورس یا استفاده از این بازار برای تامین منابع مالی آنهاست.

به گزارش روند بورس امروز، نعمت‌الله شهبازی در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونین برنامه‌ریزی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، گفت: شرایط اقتصادی کشور و محدودیت در منابع مالی ایجاب می‌کند که به سوی استفاده از ابزارهای نوین مالی حرکت کنیم و معتقدیم این موضوع یک انتخاب نیست یک الزام برای بخش تولید است.

وی افزود: در راستای کمک به بخش تولید و تحقق شعار «جهش تولید»»، هدف‌گذاری کردیم ۱۰۰ واحد تولیدی از سوی بورس پذیرش شوند، یا از طریق این بازار، تامین مالی شوند.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تامین مالی وزارت صمت گفت: طبق مصوبه سران قوا و عنایت مقام معظم رهبری، هر بنگاهی که امسال به بازار بورس وارد شود، پیشینه مالی سال‌های گذشته این بنگاه به ‌هیچ‌عنوان بررسی نخواهد شد.

شهبازی همچنین درخصوص تسهیلات به بخش تولید، یادآور شد: بانک‌ها و صندوق‌ توسعه ملی هر کدام پنج هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان تاکنون برای تبصره ۱۸ آورده داشتند که در مجموع ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان منابع برای تبصره ۱۸ سراسر کشور اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: تاکنون ۸۳۴ واحد تولیدی با مبلغ چهار هزار و ۷۰۰ میلیون تومان موفق شدند از این منابع استفاده نمایند.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تامین مالی وزارت صمت گفت: استان‌های تهران، اصفهان، البرز و مرکزی بیشترین پرداخت از محل تبصره ۱۸ را بخش تولید داشته‌اند.

شهبازی با انتقاد از روند کند پرداخت تسهیلات در استان‌ها، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منابع این تسهیلات مشخص شده، باید سرعت پرداخت توسط بانک‌ها بیشتر شود و استان‌ها هم با جدیت بیشتری این موضوع را دنبال کنند.

 

 

 

  • منبع خبر : شاتا