مدیرعامل شرکت ملی مس ایران از افزایش فروش ۱۳۱۴ میلیارد تومانی این شرکت در سه ماه نخست سال خبر داد و گفت: سهام شرکت ملی مس در بورس تا پایان خردادماه بازدهی چشمگیر ۲۵۰ درصدی نصیب سهام‌دارانش کرده است.

به گزارش روند بورس امروز، اردشیر سعدمحمدی با اعلام فروش ۲ هزار ۹۸۴ میلیارد تومانی شرکت ملی صنایع مس ایران طی خردادماه امسال، گفت: شرکت مس با تحقق این میزان فروش در خردادماه، در مجموع در سه ماه نخست امسال موفق به ثبت فروش ۶ هزار و  ۴۱۷ میلیارد تومانی شد که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۱۳۱۴ میلیارد تومان بیشتر فروش داشته است.

وی با اشاره به رشد ۲۶ درصدی فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: همچنین  مقدار ۹ تن مس کاتدی و ۳۰ تن سولفور مولیبدن و محصولات دیگر در روزهای پایانی خردادماه در بورس کالا به فروش رفته که با توجه به عدم بارگیری در خردادماه در فروش تیرماه لحاظ خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران تاکید کرد: این موفقیت در شرایطی حاصل شد که بسیاری از مناسبات اقتصادی و تجارتی دنیا تحت تاثیر بیماری کرونا در جهان است و بسیاری از شرکت‌های بزرگ معدنی و تجاری دنیا فعالیت‌های اقتصادی خود را متوقف یا کم کرده‌اند. بااین‌حال شرکت ملی مس نه‌تنها برنامه تولیدی خود را بیش از برنامه محقق کرده است بلکه موفق به انجام برنامه‌های فروش خود نیز شده است.

سعدمحمدی در ادامه گفت: تا پایان خردادماه امسال سهام شرکت ملی مس در بورس بازدهی چشمگیر ۲۵۰ درصدی نصیب سهام‌دارانش کرده است که نشان‌دهنده رفتار درست اقتصادی شرکت مس در سال جهش تولید است.

وی با تاکید بر سودآوری بالای صنعت مس و آینده درخشان این صنعت افزود: بررسی و مقایسه عملکرد بازدهی ۳ ماهه شرکت‌های اصلی هم‌گروه در بازار بورس و اوراق بهادر نشان‌دهنده این است که سهام مس در بازار سرمایه بیشترین بازدهی را در مقایسه با سهام دیگر شرکت‌های فلزی داشته است.

 

  • منبع خبر : کالا خبر

بیشتر بخوانید: اخبار نماد فملي