معاون امور بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آگهی عرضه بلوکی ۱۷ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه به بورس ارائه شد.

به گزارش روند بورس امروز، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی حدود دو هفته پیش در گزارشی به نمایندگان مردم در صحن مجلس اعلام کرد: باقیمانده سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه تا پایان خرداد و باقیمانده سهام دولت در سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی وابسته به بانک ملی تا پایان تیرماه از طریق بورس عرضه می‌شود.

در این زمینه هادی اخلاقی، قائم مقام مدیرعامل و ناظر امور شرکت های بانک سپه در مورد سخنان فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس که گفته بود، بقیه سهام دولت در شرکت سرمایه‌گذاری امید تا پایان خرداد در بورس عرضه می‌شود، اظهار کرد: برای عرضه بلوکی سهام بانک سپه در شرکت سرمایه‌گذاری امید، تاکنون چندین بار آگهی شده، اما واگذاری محقق نشده است و این بار نیز قرار است تا قبل از پایان خردادماه جاری عرضه سهام بانک سپه در شرکت سرمایه‌گذاری امید از طریق بورس انجام شود.

معمار نژاد در پاسخ به این پرسش که چه زمانی عرضه باقیمانده سهام سرمایه‌گذاری امید در بورس انجام می‌شود، تصریح کرد: آگهی عرضه «وامید» به بورس ارائه شده و احتمالا هفته آینده از سوی بورس اوراق بهادار منتشر می‌شود و ۹ روز وقت برای خرید این سهام بلوکی در نظر گرفته می‌شود.

وی درباره اینکه در این مرحله از واگذاری چه میزان از سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید واگذار می‌شود، گفت: در این مرحله ۱۷ درصد سهام معادل یک صندلی هیئت مدیره به صورت بلوکی اداره می‌شود که شخص حقیقی و حقوقی بتواند آن را خریداری می‌کند.

معاون امور بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین درباره اینکه چه زمانی باقیمانده سهام دولت در شرکت سرمایه‌گذاری گروه سرمایه‌گذاری توسعه ملی ارائه می‌شود، ‌گفت: باقیمانده سهام دولت وامید طی ماه جاری عرضه می‌شود.

معمارنژاد درباره اینکه چه میزان از سهام سرمایه گذاری توسعه ملی ارائه می‌شود، گفت: در این مرحله ۵۰+۱ درصد یعنی عمده سهام به صورت بلوکی از طریق بورس واگذار می‌شود.

وی درباره سرنوشت واحدهای فروش رفته صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد دارایکم گفت: سعی می‌شود امروز نماد این صندوق در بورس باز شود.

معاون امور بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره اینکه ارزش هر واحد صندوق واسطه‌گری مالی یکم به چقدر رسیده، گفت: ارزش هر واحد ۱۰ هزار تومان صندوق واسطه‌گری مالی یکم امروز به ۲۳ هزار تومان رسیده است. یعنی به عبارتی اگر کسی در حداکثر سقف ۲۰۰ واحد به ارزش دو میلیون تومان از واحدهای صندوق واسطه گری مالی را خریداری کرده باشد، ارزش امروز پورتفوی (ترکیب دارایی) وی ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شده است.

معمارنژاد در واکنش به اینکه چه زمانی واحدهای این صندوق قابل خرید و فروش می‌شود، گفت: سعی می‌کنیم امروز این کار انجام شود، اما توصیه می‌کنیم دارندگان واحدهای این صندوق با توجه به ارزنده بودن این دارایی و رشد آن از سود این واحدها استفاده کنند و آن را نگه دارند.