بازار سهام تنها جایی است که از تورم جاری کشور عقب‌مانده و سهام بورسی اکنون بسیار پایین‌تر از ارزش ذاتی خود در حال معامله هستند.

مهدی میرزایی،تحلیل گر کارگزاری اقتصاد بیدار با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

میرزایی با اشاره به قیمت سکه در اسفند سال گذشته در موج ۳ از ۳ سکه(به هدف ۴٫۵ میلیونی در سقف کانال صعودی) و اخیراً نیز به برگشت رو به بالای آن تا محدوده سقف قبلی اظهار داشت: اکنون نظرم این است که می‌توان بالاهای سکه و دلار را فروخت،چون ضعف در حجم معاملات علامت پایان روند بوده و سکه و دلار فروشی و سهام خریدنی است!

وی افزود:روندها همواره باخبرهای خوب پایان می‌یابد نه باخبرهای بد و به نظر نزدیک شدن به تحریم‌های آبان ماه می‌تواند نقطه پایان بازی دلار/سکه باشد! دلار/سکه بیش ارزش شده‌اند و حجم خرید در آن‌ها به طرز محسوسی کاهش‌یافته است.از سوی دیگر رشد چند برابری و پر شدن امواج انگیزشی قیمت در آن‌ها اراده فروش و ذخیره سود در میان دارندگان را بالابرده است.همچنین از سوی دیگر بازار سهام تنها جایی است که از تورم جاری کشور عقب‌مانده و سهام بورسی اکنون بسیار پایین‌تر از ارزش ذاتی خود در حال معامله هستند.

تحلیل گر کارگزاری اقتصاد بیدار در ادامه گفت:در سال ۹۲ چرخه رشد بازارها بدین شکل بود:رشد دلار، رشد سکه و سپس به سقف رسیدن آن‌ها و سپس رشد سهام.درواقع سهام در انتهای این چرخه قرار دارد و با عنایت به سقف رسیدن سکه/دلار و در کف بودن سهام، توصیه می‌کنم ارز و سکه خود را بفروشید و به بازار سهام وارد شوید. با نرخ دلار ۸ و ۹ هزارتومانی بسیاری از شرکت‌های بورسی می‌توانند سودهای دو سه برابری بسازند و به همین ترتیب بایستی ارزش سهام آن‌ها بین ۲۰۰ تا ۳۰۰% رشد کند. قیمت‌های سهام اکنون در موقعیت موجی سکه ۱٫۵ میلیونی قرار دارد و بایستی از همین‌جا چند برابر رشد کند! به بازار سهام بپیوندید!

بیشتر بخوانید:  پيش بينى روند بورس امروز شنبه ٢٩ آذر ٩٩