سهام غذایی علاوه بر اصلاح قیمت خوبی که داشته اند عمدتا ارزش جایگزینی بالایی داشته و نظر به هجوم خریداران طی ماههای اخیر عمده محصولات تولیدی خود را به راحتی به فروش می رساند بعلاوه با رشد قیمت ارز بازارهای کشورهای همسایه نیز برای صادرات اینگونه از کالاها بسیار جذاب گردیده و به زودی تاثیر خود را در سودآوری این شرکت ها نمایان خواهند کرد.

بهروز زندی فر،رئیس هیات مدیره آرتمیکو با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

رئیس هیات مدیره آرتمیکو گفت:با توجه به رشد افسار گسیخته قیمت ارز سهام گروه های غذایی و دارو بی رقیب بوده و کالاهای مشابه خارجی به زودی از بازار حذف خواهند شد.

وی افزود:آنچه که مسلم است سهام غذایی علاوه بر اصلاح قیمت خوبی که داشته اند عمدتا ارزش جایگزینی بالایی داشته و نظر به هجوم خریداران طی ماههای اخیر عمده محصولات تولیدی خود را به راحتی به فروش می رساند بعلاوه با رشد قیمت ارز بازارهای کشورهای همسایه نیز برای صادرات اینگونه از کالاها بسیار جذاب گردیده و به زودی تاثیر خود را در سودآوری این شرکت ها نمایان خواهند کرد.

زندی فر خاطرنشان کرد:گروه دارویی نیز با توجه به ارتباط مستقیم با سلامت مهمترین کالای استراتژیک سبد هر خانوار را تشکیل داده و تا به امروز نیز بانک های خارجی تنها ارز حاصل از دارو را از شرایط تحریم مستثنی دانسته اند.از طرفی تا به امروز دولت ها نیز اولویت اول تخصیص ارز را دارو و مواد اولیه دارویی دانسته و در این راستا کوشا بوده اند بعلاوه زمزمه هایی از افزایش نرخ محصولات دارویی هم شنیده می شود .

رئیس هیات مدیره آرتمیکو اضافه کرد:با توجه به تکنولوژی شرکت های داروسازی فعلی در صورت تامین مواد اولیه دارویی تولید عمده داروها میسر بوده و در صورت بررسی میدانی متوجه خواهیم شد حتی برای آن دسته از داورهایی که تا کنون تولید داخل مورد استقبال نبوده است تقاضای خرید رو به رشد بوده و افزایش تقاضا محسوس می باشد.

بیشتر بخوانید:  شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از 17 خرداد بورسی می‌شوند

وی در انتها گفت:با توجه به موارد فوق پیش بینی می شود افزودن سهم های این دو گروه در پرتفو٬‌سود خوبی را نصیب سهامداران خواهد کرد.