خلاصه ی گزارشات مهم کدال در هفته ای که گذشت

سارا مخلصی،کارشناس بازار سرمایه در رابطه با گزارشات مهم کدال ، با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

نماد چدن:

سهم در حالی در فروردین ۴۶ میلیارد ریال فروش داشت که نرخ فروش ۱۰۵,۳۶۳,۸۴۴ ریال بود که موجودی خوبی نیز داشته است . در اردیبهشت این عدد ۷۳ میلیارد ریال شده و در خرداد نیز فروش ۴۹ میلیارد ریال بوده و نرخ فروش به ۱۱۴,۴۹۱,۶۸۶ ریال رسیده است.در تیرماه فروش به ۸۶ میلیارد ریال رسیده و نرخ فروش ۱۳۱,۷۳۱,۶۲۹ ریال است در مرداد فروش ۶۵ میلیارد ریال بوده و نرخ با رشد چشم گیر به ۱۱۹,۶۲۰,۰۳۸ ریال رسیده است.جمع فروش ۵ ماهه ۳۲۶ میلیارد ریال است نرخ فروش اردیبهشت ۱۲۰,۵۲۷,۱۱۹ ریال بوده است. در سال ۹۶ جمع فروش ۵ ماهه ۱۷۸ میلیارد ریال بوده که حاکی از رشد خوبی بوده است.

نماد  توریل:

سهم روند بهبودی داشته است و در خرداد ۳۱۰ میلیارد ریال فروش داشت در تیر این عدد به ۳۴۸ میلیارد ریال رسید و در مرداد با کمی رشد ۳۵۱ میلیارد ریال فروش زده است در توضیحات اورده است :بر اساس الحاقيه قراداد مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ با شرکت فولاد مبارکه، مدت قرارداد تا پايان تاريخ ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ تمديد گرديده است. همان طور که قبلا در گزارش تفسيري همراه صورت هاي مالي حسابرسي شده به اطلاع سهامداران محترم رسيده است افزايش در نرخ حمل از شش ماهه دوم سال ۱۳۹۶ تا پنج ماهه اول سال ۱۳۹۷ در حساب هاي شرکت منظور گرديده است.سهم ۲۹۴ میلیارد ریال در اردیبهشت فروش داشته و در۵ ماهه ۱۲۶۶ میلیارد ریال فروش زده است این عدد در مدت مشابه سال قبل ۱۲۰۱ میلیارد ریال بوده است که پیشرفت خوبی محسوب میشود.

نماد فملی:

فملی در مرداد در کاتد حدود ۲۷۸ میلیارد تومان فروش زده بود با فروش تقریبا ۹۴۰۰ تن و در شهریور فقط امروز با فروش ۴۰۰۰ تن در نرخ های بالای ۴۰۰ میلیارد ریال به عدد فروش نزدیک به ۱۶۴ میلیارد تومان رسیده است.عرضه های آتی شرکت باید مورد پیگیری باشد.

بیشتر بخوانید:  اعلام جزئیات واگذاری اقساطی سهام عدالت

نماد کسرا:

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۵۰۹,۰۰۰ میلیون ریال به‌ مبلغ ۵۸۰,۰۰۰ میلیون ریال ( از محل سود انباشته مبلغ ۷۱۰۰۰ میلیون ریال ، ) در تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

نماد حفاری:

تحولات در گزارش مرداد با درامد ۸۰۲ میلیارد ریال بسیار چشمگیر میباشد . البته نرخ برخی قراردادها با دلار ثانویه محاسبه شده است. درگزارش تیر ۳۶۷ میلیارد ریال درامد ثبت کرده که عدد کمتری است سهم در فروردین ۴۷۴ میلیارد ریال فروش داشته در اردیبهشت ۵۰۶ میلیارد ریال  و در خرداد ۴۷۵ میلیارد ریال درامد را ثبت کرده جمع فروش۵ ماهه سهم ۲۴۳۸ میلیارد ریال است که این عدد در۵ ماهه سال ۹۶ مبلغ ۳۱۳۲ میلیارد ریال بود باید روند ماه های آتی سهم دنبال شود این افزایش اگرروند ادامه دار خود را حفظ کند خبرخوبی برای سهم است .

نماد  سغرب:

سهم در شفاف سازی خود تاکید کرده است که رشد نرخ ۳۰% در سیمان صادراتی و ۱۰% در سیمان داخلی باعث رشد سود شرکت بین ۵۸۰ تا ۶۹۰ ریال در سال ۹۷ شود.

نماد  شکربن:

سهم در اسفند دوده صنعتی را با نرخ ۴۶,۹۷۲,۹۱۵ به فروش میرساند در فروردین ۵۰,۱۶۲,۳۱۷ و در اردیبهشت ۴۸,۷۷۰,۰۹۳ ریال بوده در خرداد ۵۰,۴۶۹,۶۹۲ بوده و در تیر ۵۰,۹۰۴,۲۷۵ درمرداد این عدد به ۵۸,۲۵۴,۸۱۳ رسیده و رشد خوبی داشته. فروش در فروردین ۹۶میلیارد ریال و در اردیبهشت ۱۸۲ میلیارد ریال و در خرداد ۱۶۹ میلیارد ریال شده در تیر ماه نیز عدد فروش به ۱۹۴ میلیارد ریال رسید در مرداد نیز ۱۹۳ و جمع فروش۵ ماهه ۸۳۵ میلیارد ریال است میانگین فروش سال ۹۶ شکربن ۱۲۴ و فروش تا ۵ ماهه سال ۹۶مبلغ ۵۴۰  میلیارد ریال است که بسیار رو به رشد بوده است.

بیشتر بخوانید:  سرنوشت نامعلوم نرخ سوخت واحدهای تولیدی بورس؛ از وعده ستاد اقتصادی دولت تا عدم تغییر بودجه ۱۴۰۱ و بلاتکلیفی پتروشیمی ها و فولادی ها

نماد  ثمعرا:

خبر اصلی این سهم مشارکت در ساخت پروژه اداری و تجاری گلریز (دفتر مرکزی شرکت) با زیر بنای ۵۵۶۰ متر مربع در ۱۴ طبقه (شامل ۶ طبقه زیر زمین، همکف تجاری، ۷ طبقه اداری) به آدرس تهـران، خیابان شهید مطهری بعد از قائـــم مقام فراهانی، نبش خیابان گلریـز، پلاک ۳۰۴ بوده است.

نماد  خرینگ:

خرینگ گزارش مرداد را داده است و۲۹۲ میلیارد ریال فروش داشته است . تیر۲۰۲ میلیارد ریال فروش زده است سهم دراردیبهشت با فروش ۳۶۳ میلیارد ریالی مواجه بوده درخرداد نیز فروش ۲۸۵ میلیارد ریال و جمع فروش۵ ماهه ۱۳۳۹ میلیارد ریال شده است باید دید مثل بقیه قطعه سازان و خودروسازان فقط در فروش موفق است یا به سود هم میتواند برسد.

نماد  انرژی:

انرژی از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۳/۶/۹/۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر متاثر از فرآيند عرضه و تقاضا در بازار و تحليل و تصميم سرمايه گذاران باشد.

نماد  فروس:

طی کنفرانس برگزار شده روش قیمت گذاری براساس دلار ۸۰۰۰ و نرخ جهانی ۱۳۰۰ و تا حدودی قیمت های ۱۱۵۰۰ کف قیمت است با توجه به کیفیت بالای محصولات امکان صادرات هست همچنین طرح ۲۵ هزار تنی نیمه دوم سال راه اندازی می شود.

نماد  ارفع:

در طی یک شفاف سازی جالب پوشش حدود ۶۸ درصدي فروش سال ۱۳۹۶ در ۵ماهه اول سال ۱۳۹۷، عمدتاً ناشي ازافزايش ميانگين نرخ فروش شمش درپنج ماهه ابتداي سال جاري مي باشد.ميانگين نرخ فروش محصولات شركت در ۵ ماهه نخست سال ۴۳ درصد نسبت به ميانگين نرخ فروش سال ۹۶ افزایش داشته كه اين موضوع باعث شده در شرايطي كه به لحاظ مقداري ۴۷ درصد از مقدار فروش سال ۱۳۹۶ در پنج ماهه ابتداي سال ۱۳۹۷ پوشش داده شده از نظر مبلغ ۶۸ درصد از مبلغ فروش سال ۱۳۹۶ پوشش داده شود.

بیشتر بخوانید:  مهندسی نصیر ماشین آپارتمان می فروشد

نماد  فباهنر:

در مرداد دریک گزارش خیره کننده ۸۳۴ میلیارد ریال فروش داشته که بسیار خوب است نرخ فروش تسمه و ورق مسي ۴۳۷,۷۰۹,۳۸۲ و تسمه ورق برنجي ۲۵۱,۰۴۰,۷۱۷ ریال شده است مقاطع برنجی هم رشد کرده ولی نه به این اندازه و در کل سهم شرایط خوبی را رقم زده است در فروردین ۱۰۲ میلیارد ریال فروش داشت تسمه و ورق مسي در فروردین ۹۷ مبلغ ۴۲۹ میلیون ریال درهر تن و دراسفند این عدد این عدد دراسفند ۳۶۴ میلیون ریال در هر تن بوده دراردیبهشت فروش ۴۲۰ میلیارد ریال شده است در خرداد فروش به عدد بسیار خوب ۶۸۷ میلیارد ریالی رسیده تسمه و ورق مسي ۳۷۲,۲۲۹,۰۵۰ ریال است و تسمه ورق برنجي رشد خوبی داشته و به ۲۴۹,۴۷۹,۷۶۲ رسیده در تیر ماه سهم ۶۸۵ میلیارد ریال فروش زده و نرخ تسمه و ورق مسي ۴۰۱,۱۵۵,۸۱۴ ریال است و نرخ خوبی را داشته است. سهم در۵ماهه ۲۶۹۵ میلیارد ریال داشته است . باهنر در۵ ماهه سال ۹۶، ۱۹۲۱ میلیارد ریال دارمد داشته است.