عضو هیئت مدیره سازمان بورس اعلام کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از 17 خردادماه وارد بورس می‌شوند.

به گزارش روند بورس امروز، محمدرضا معتمد عضو هیئت مدیره سازمان بورس اعلام کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از ۱۷ خرداد‌ماه وارد بورس می‌شوند.

وی گفت: همه سهامداران عدالت چه آنهایی که روش مدیریت مستقیم یا روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، در ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی سهامدار هستند.

به گفته عضو هیئت مدیره سازمان بورس، سهامداران عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت وارد بورس می‌شوند و به عنوان سهامداران این شرکت‌های سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند.

پس از ابلاغیه آزادسازی سهام عدالت در ۹ اردیبهشت ماه سال جاری سهام عدالت ۴۹ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۱۷ نفر بعد از ۱۴ سال آزادسازی شد و بعد اعلام شد کسانی که می‌خواهند روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کنند با وارد شدن به سامانه سهام عدالت به نشانی https://www.samanese.ir/ و انتخاب روش مدیریت مستقیم، می‌توانند در مرحله اول تا ۳۰ درصد سهام در اختیار خود را از طریق بانک‌هایی که شماره شبای خود را اعلام کرده‌اند به فروش برسانند.

طبق گفته جودکی، مدیرعامل سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت استان تهران سهامدارانی که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مربوطه وارد بورس می‌شوند.

وی همچنین گفت: حدود ۳۰ شرکت استانی سهام عدالت گرچه قبلاً در بورس پذیرش شده‌اند، اما پذیرش آنها غیرفعال بوده و به‌زودی این پذیرش فعال شده و در تابلوی بورس پذیرفته خواهند شد.