رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران گفت: در دو هفته گذشته رصد قیمت‌ها نشان می‌دهد که قیمت خودرو در بازار از ۲۰ تا ۳۰ درصد با کاهش روبه‌رو بوده است.

به گزارش روند بورس امروز، سعید موتمنی گفت: برنامه‌های جدید وزارت صمت و همچنین تشدید نظارت‌ها و تغییر و تحولات داخل وزارت صمت باعث این کاهش قیمت‌ها در بازار شده است.

وی گفت: به این ترتیب ۲۰۶ تیپ ۲، که قیمت آن ۱۶۰ میلیون تومان بود امروز به ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است، همچنین سمند که ۱۵۴ میلیون تومان بود به ۱۱۴ میلیون تومان رسیده است، پژو ۴۰۵ نیز از ۱۵۲ میلیون تومان به ۱۱۲ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و خودرو پراید که بر روی کاغذ ۹۰ میلیون تومان معامله می‌شده است امروز ۷۱ میلیون تومان قیمت خورده است.

موتمنی درباره قیمت خودرو‌های خارجی نیز گفت: اگر بتوانیم بازار داخلی خودرو و قیمت‌های آن را کنترل کنیم خود به خود قیمت خودرو‌های خارجی هم کنترل و کاهش می‌یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو و نمایشگاه داران افزود: هم‌اکنون تقاضا برای خرید خودرو کم شده است و مردم منتظر قیمت‌های واقعی خودرو‌ هستند و تا زمانی که واسطه‌گری در این بازار از بین نرود قیمت‌ها را نمی‌شود کنترل کرد.

وی درباره پیش فروش خودرو‌های شرکت‌های سایپا و ایران خودرو گفت: این پیش فروش‌ها در دراز مدت اثر خود را بر بازار خواهد گذاشت و استقبال از آن زیاد است به دلیل این که فاصله قیمتی کارخانه تا بازار در شرایط فعلی زیاد است.

موتمنی در پایان گفت: اگر تولید و عرضه خودرو زیاد شود به کمترین حد فاصله قیمتی می‌رسیم و صددرصد می‌توانیم بگوییم قیمت‌های کنونی باز هم کاهش می‌یابد.