مدیر صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار بورس گمان می‌رود وضع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام نیز دچار تغییر و دگرگونی شده باشد، گفت: طبق قیمت‌هایی که اکنون در سهام عدالت قرار دارد، این سهام می‌تواند برای صندوق‌ها جذاب و قابل ورود باشد.

سید امین موسوی ترشیزی درباره وضع ابطال واحدها در این صندوق گفت: ابطال واحد فرآیندی همیشگی و قطعی در صندوق‌هاست و شرایط این روزها هم از این قاعده مستثنی نیست، اما روند، تعداد و حجم صدور بر میزان ابطال غالب است.

وی با اشاره به اینکه این امر یک فرآیند طبیعی است و جای نگرانی ندارد، افزود: سهامداران صدوق‌ها از افراد گوناگونی تشکیل شده است و هرکس به دلایل متنوعی مانند پرداخت قسط یا احتیاج به پول برای خرید خانه و غیره پول خود را از این صندوق‌ها خارج می‌کند، اما این میزان از ابطال چندان قابل توجه نیست که بتوان آن را به عنوان خروج پول معرفی کرد.

صندوق‌ها و سهام عدالت

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان تصریح کرد: هم‌اکنون تب و تاب فروش سهام عدالت میان مردم گرم شده و این هیجان‌ها خود را در بازار نیز نشان داده است،

موسوی ترشیزی ادامه داد: بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سهم‌های موجود در سبد سهام عدالت مانند فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و… ارزش بالایی دارند و و از دست دادن این سهم‌ها کار عاقلانه ای نیست، به همین دلیل انتظار می‌رود صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام نیز فکری بابت این فرصت داشته باشند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده، با توجه به نقدینگی که تاکنون جذب کرده است برنامه‌ای برای خرید این سهم‌ها دارد یا خیر، گفت: تعدادی از شرکت هایی که در سهام عدالت دسته‌بندی شده اند به لحاظ ارزش دارایی، دارای ارزش ذاتی و ظرفیت سودآوری در سال‌های آینده هستند.

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده افزود:، طبق قیمت‌هایی که اکنون در سهام عدالت قرار دارند، این سهام می‌تواند برای صندوق‌ها جذاب و قابل ورود باشد، به‌طور حتم ورود به این سهم‌ها در دستور کار صندوق‌هاست.

موسوی ترشیزی عنوان کرد: این خاصیت ارزشمندی سهم‌ها در صندوق‌های ETF نیز مشترک است و صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده که هم‌اکنون دومین صندوق باارزش در بازار به شمار می‌آید، برای ورود به سهم‌های این صندوق‌ها نیز برنامه دارد.

وی یادآور شد: راه‌هایی متفاوت برای ورود به این سهم‌ها وجود دارد اما بدون شک نوع خریدی که این صندوق‌ها انتخاب می‌کنند خرید بلوکی نخواهد بود.