مدیرامور اعتبارات بانک مسکن گفت: در شرایط مساوی برای پذیرفته‌شدگان طرح ملی مسکن، اولویت با دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم است.

به گزارش روند بورس امروز، محمد حسن علمداری درباره روند ارائه تسهیلات به پذیرفته‌شدگان مسکن ملی و چگونگی ارائه تسهیلات، گفت: افرادی که در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم دارای حساب هستند و موعد دریافت وام و تسهیلات آنها فرا رسیده، در اولویت ارائه تسهیلات برای طرح اقدام ملی مسکن هستند.

مدیرامور اعتباری بانک مسکن ادامه داد: در عین حال افرادی می‌توانند از تسهیلات متصل به حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم در اقدام ملی مسکن استفاده کنند که در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده باشند.

به گفته عملداری، زمانی‌که نتایج پالایش ثبت‌نامی‌های مسکن ملی اعلام و تعیین شود که چه افرادی واجد شرایط هستند و در عین حال موعد دریافت تسهیلات آنها فرارسیده باشد، در شرایط مطلوب برای ارائه تخصیص تسهیلات مسکن قرار دارند.

وی تصریح کرد: در شرایط مساوی برای واجدان شرایط مسکن ملی، اولویت ارائه تسهیلات با افرادی است که در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت نام کرده و موعد دریافت تسهیلات آن فرارسیده باشد.

بر اساس این گزارش، بانک مسکن با توافق‌هایی که با وزارت راه و شهرسازی داشته است، پرداخت تسهیلات ۱۴۰ هزار واحد مسکن اقدام ملی را پذیرفته است و توسط آن بانک این میزان تسهیلات با هماهنگی و اعلام وزارتخانه راه و شهرسازی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.